Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun ‘Kavga etmeye geliyorum’ sözünü farklı bir yere koyuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz haftalarda ifade etmiş olduğu ‘Kavga etmeye geliyorum’ sözünü ben değişik bir yere koyuyorum. Siyasette kavgalar vardır. Biz vesayet odaklarıyla kavga ettik, sen edemezsin” diye konuştu.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun ‘Kavga etmeye geliyorum’ sözünü farklı bir yere koyuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na açıklamalarda bulunmuş oldu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyleki:

* Genel merkezimizle il ve ilçe teşkilatlarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bizlere açık bulunduğunu gördük.

*Bu tempoyu düşürmeden yeni vasıta ve yöntemlerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı’na kadar sürdüreceğiz. 1 senelik süreyi en güzel şekilde değerlendirerek 16’ncı zaferimize ulaşacağız.

“HER SEÇİM ÖNEMLİDİR”

* Her seçim önemlidir, her seçim tarihidir, her seçim kritiktir. 2002 Kasım seçimleri zamanı bir dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri yaratı ve hizmet siyasetimizi zirveye taşımıştı.

*2015 seçimleri eski günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimler darbe teşebbüsü ve yeni yönetim anlayışıyla girdiğimiz imtihandı.

*2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri dönemindeki kazanımlarının muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

* İlk işareti 2008 finans kriziyle başlamış olan, salgınla büyük merhaleye ulaşan sarsıntıya Rusya-Ukrayna savaşı da katıldı. Tehditler yanında mühim fırsatlar da çıkardı.

*Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma yardımıyla pek fazlaca imtihanı verdik. Ulusal iradenin üstünlüğünü tesis ettik. Ülkemizin geri kalmışlığını kaldıracak yaratı ve hizmetleri hayata geçirdik.

KILIÇDAROĞLU’NA SIĞINMACI TEPKİSİ

*Kılıçdaroğlu karşıcılık adına yeni ve daha iddialı hedef ortaya koydu ülkeye yaratı ve hizmet vermeye değil kavga etmeye geldiğini açıkça söylemiş oldu.

*Bu zatın söylediklerinin yarısı yalan, yanlış. Sözgelişi dün Meclis’te çıkmış Tayyip Erdoğan Suriye meselesini Birleşmiş Milletler’de asla gündeme getirdi mi diye soruyor.

*Eline diline dursun. Defaatle… Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Çıkmış Tayyip Erdoğan bu meseleyi Avrupalılarla asla konuşmadı diyor. Bir ihtimal yüzlerce binlerce görüşme yaptığımızdan haberi yok. Bu insanın neyden haberi var ki?

”ÜRKEK KORKAK ZAVALLI BİRİSİ”

*Bunun haricinde ‘Ya bana katılın, ya önümden çekilin’ açıklamasını değişik yere koyuyorum. Ülkemizi kalkındırmak için gerektiğinde yedi düvelle kavga ettik.

*Milletin emanetine sahiplenmek için canımız pahasına savaşım ortaya koyduk. FETÖ’cüler kaldığımız yeri bombalamadılar mı? Korumalarımızı şehit etmediler mi?

*Biz Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’na geldiğimizde Bay Kemal, FETÖ’cülerin desteğiyle çıkıp gitti. Bu bu şekilde ürkek, korkak, pısırık, zavallı birisidir.

*’Yeri geldi vesayet odaklarıyla, yeri geldi terör örgütleriyle kavga ettik’ diyor. Biz ettik biz, sen edemezsin.

Erdoğan, Kazak mevkidaşıyla ortak açıklama yaptı, ardından masa tenisi oynadı İlginizi Çekebilir Erdoğan, Kazak mevkidaşıyla ortak izahat yapmış oldu, arkasından masa tenisi oynadı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.