Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile NATO krizini görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası yapmış olduğu açıklamada, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurmuştu. O görüşmenin bilgileri açıklandı.

Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile NATO krizini görüştü

Edinilen bilgiye gore, görüşmede, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik talebi başta olmak suretiyle bölgesel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvuruları mevzusunda Türkiye’nin meşru endişeleri ve haklı beklentileri bulunduğunu belirtti.

Bu ülkelerin terör örgütü PKK/YPG güdümündeki şahıslarla ve sözde kuruluşlarla temaslarına ve Avrupa Birliğinin de terör örgütleri sıralamasında yer edinen yapılara verdikleri desteğe işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun İttifak dayanışmasına ve ikili ilişkilerin ruhuna aykırı bulunduğunu altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in de üye olmaları halinde bu dayanışma ruhuna uygun olarak söz mevzusu terör örgütleriyle tüm ilişkilerini sona erdirmelerini beklemenin Türkiye’nin en naturel hakkı bulunduğunu açıkladı.

Rusya'dan NATO çıkışı: Sınırımızdaki askeri tehdit artıyor İlginizi Çekebilir Rusya’dan NATO çıkışı: Sınırımızdaki askeri tehdit artıyor ABD'den Türkiye'ye F-16 satışına bir itiraz daha: Biden'ın partisinden isimler de var İlginizi Çekebilir ABD’den Türkiye’ye F-16 satışına bir itiraz daha: Biden’ın partisinden adlar de var Eski NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye yorumu: Bir bedeli olacağı kesin İlginizi Çekebilir Eski NATO Genel Sekreteri’nden Türkiye yorumu: Bir bedeli olacağı kati

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir