Erbakan’dan çarpıcı ‘kuponla ekmek’ açıklaması

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Partili belediyelerin başlatmış olduğu ‘indirim kuponlu ekmek’ satışına tepki gösterdi.

İktidarın senelerdir karneyle ekmek alınan, gazyağı ve benzin kuyruklarının yaşandığı dönemleri hatırlattığını söyleyen Erbakan, şimdi de kendilerinin ülkeyi aynı duruma sürüklediğini belirterek şu şekilde konuştu:

YILLARCA ÖRNEK VERDİLER

*İktidar temsilcilerinin senelerce geçmiş dönemlerden örnek verip halka mealen ‘halinize şükredin’ dediler. Karneyle ekmek alınan dönemler, gazyağı ve benzin kuyruklarının yaşandığı dönemler benzer biçimde örnekler verdiler.

*Gelin görün ki bunların pek çoğunun benzerleri günümüzde de yaşanmaya başladı. TMO önünde ucuz ayçiçek yağı kuyrukları, Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et kuyrukları, halk ekmek kuyrukları kilometrelerce uzadı gitti.

*Şimdi de ‘karneyle ekmek’ periyodunu çağrıştıran ‘ekmek kuponu’ uygulaması periyodunu yaşıyoruz. AK Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye hususi kupon bastırıp dağıtıyor. Bu uygulama karşı karşıya olduğumuz acı gerçeği yüzümüze haykırıyor, milyonlarca yurttaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi. Hakkaten de yazık, hem de fazlaca yazık.

HAYIR KURUMU HALİNE GELDİ

İktidarın vazifesinin yardım yapmak değil fakirliği ortadan kaldıracak adımları atmak bulunduğunun altını çizen Erbakan, şunları söylemiş oldu;

*Son yıllarda belediyeler ve iktidar hayır kurumu haline geldi fakat hükümetin ve belediyelerin görevi hayır, hasenat işleri yapmak değildir’ diye hep söyledik. Hükümetin görevi vatandaşın alım enerjisini, refah seviyesini artıracak adımları atmaktır, muhtaç durumda olanları muhtaçlıktan kurtarmaktır.

*Fakat mevcut uygulama bu şekilde değil maalesef. Zam yağmuruyla, fahiş vergilerle, bırakın senelik enflasyonu, neredeyse aylık enflasyon düzeyinde, ‘cep harçlığı’ seviyesinde maaş zamları ile halk fakirleştiriliyor, sonrasında da fakirleşen halka hayır kurumu uygulamalarıyla devede kulak misali yardımlar yapılmaya çalışılıyor. Hayır olması ihtiyaç duyulan bu değil. Bu aziz millet buna layık değil.

KAYNAKLAR FAİZE, İSRAFA DEĞİL MİLLETE AKTARILMALI

“Yapılması ihtiyaç duyulan kaynakları faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktarmak yerine ‘ilkin millet’ anlayışıyla o kaynakları millete aktarmaktır” diyen Erbakan, “İktidarın görevi, dar gelirli milyonların alım enerjisini, refah seviyesini artıracak adımları atmak, halkı temel gereksinimlerini karşılamaktan aciz durumdan kurtarmaktır. Bir iktidarın aslolan görevi işte budur, parasız yada indirimli ekmek dağıtmak değildir. ‘Ilkin millet’ anlayışıyla tüm bu adımları atacak olan da, adil paylaşımla aziz milletimizi bu durumdan kurtaracak olan da Ulusal Görüş’tür, Tekrardan Refah Partisi’dir” ifadelerini kullandı. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir