Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Faruk Sezer hakkında suç duyurusu

Güvenlik Genel Müdürlüğü (EGM), emekli polis memuru Faruk Sezer hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. EGMden meydana getirilen açıklamada şu şekilde denildi:

* 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 15. Maddesi ile “Güvenlik hizmetleri sınıfı ve güvenlik teşkilatında çalışan öteki hizmet sınıflarına dahil personelin sendika kuramayacağı ve üye olamayacağı” açıkça yasaklanmış olmasına karşın kanunsuz bir halde kurulmaya çalışılan sadece Yargıtay 22. Hukuk Dairesi’nin 06.06.2016 tarihindeki ve 2016/12861 Esas/2016/16434 kararıyla “yok hükmünde olduğu” tespit edilen Güvenlik Sen’in sözde Genel Başkanı emekli polis memuru Faruk Sezerin, gerçeği yansıtmayan beyanları, söylemleri ve ileri sürdüğü iddialar üstüne izahat yapılması gereği duyulmuştur.

* Hukuken var olmayan ve Teşkilatımızla uzaktan yakından ilgili bulunmayan bir sendikanın Genel Başkanı bulunduğunu iddia eden söz mevzusu şahsın, ara sıra bazı medya organlarında da yer verilen mesnetsiz ithamlarının amacının dezenformasyon olduğu açık ve nettir.

* Terör örgütleriyle ve her türlü kabahat ve suçluyla amansız mücadelesini son aşama başarı göstermiş şekilde sürdüren Polis teşkilatına kara çalmaya ve moral motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür provokatif girişimler, bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da boşa çıkarılacaktır.

* Emniyeti hedef alan karacılık kampanyaları asla amacına ulaşamayacak ve teşkilat mensuplarının birbirine olan bağını gevşetemeyecektir.

* Faruk Sezer hakkında değişik platformlarda birçok kere ortaya attığı isnat ve iftiralar sebebiyle hukuk nezdinde defaten kabahat duyurusunda bulunulmuştur.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir