Emniyet Genel Müdürlüğü, Suriyelilerle ilgili paylaşımlara inceleme başlattı

Güvenlik Genel Müdürlüğü (EGM) Siber Suçlarla Savaşım Daire Başkanlığı, Suriyelilerle ilgili toplumsal medyadan meydana getirilen paylaşımlarla ilgili açıklamada bulunmuş oldu.

OPERASYON HESAPLARI

EGMnin açıklamasında, Kanunların verdiği yetki çerçevesinde, kabahat ve suçlularla savaşım amacıyla, web ortamında 7/24 esasına bakılırsa sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; yurt dışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve toplumsal medya platformlarında Suriyeli sığınmacılar adı kullanılarak oluşturulan “operasyon hesapları” ile halkımızı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığı görülmüştür denildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINA SORUŞTURMA

Söz mevzusu paylaşımlar hakkında emek verme başlatıldığını duyuran EGM, Toplumsal medya üstünden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup, bu tür paylaşımlar ile Halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir açıklamasında bulunmuş oldu.

MAAŞ İDDİALARINA SUÇ DUYURUSU

Güvenlik Genel Müdürlüğü ek olarak personelin banka maaş promosyon anlaşmaları ile ilgili iddialara cevap vererek bu iddialar hakkında kabahat duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. EGMnin açıklamasında şu şekilde denildi:

* Bazı toplumsal medya platformlarında yer edinen Güvenlik mensuplarının banka maaş promosyon anlaşmaları ile ilgili gerçeği yansıtmayan mesnetsiz paylaşımlar üstüne izahat yapılması gereği duyulmuştur.

* Genel Müdürlüğümüz ile Vakıfbank içinde 18 Mart 2022 tarihinde imzalanan yeni promosyon protokolüne bakılırsa, Güvenlik Genel Müdürlüğü merkez ve 81 il teşkilatında vazife meydana getiren tüm personelin maaşlarına her ay 300 TL ilave ödeme yansıtılacaktır. Ek olarak bu miktar, 6 ayda bir yapılacak işyar maaş zammı oranında arttırılacak ve sözleşme 5 yıl süreyle geçerli olacaktır.

* Bu durum, Güvenlik Genel Müdürlüğünün resmi toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen izahat ile tüm teşkilata duyurulmuştur. Merkez ve il teşkilatlarımız, devam eden banka promosyon anlaşmaları sona erdikçe ek protokol ile yeni meydana getirilen sözleşmeye dahil olacaklardır. İstanbul Güvenlik Müdürlüğünün promosyon anlaşmasının 6 ay ilkin bittiği ve hemen hemen bir sözleşme imzalanmadığı iddiaları gündeme getirilerek dezenformasyon yapılmaktadır.

* Oysa İstanbul Güvenlik Müdürlüğünün promosyon anlaşması, 31 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek olup, süre sonunda yeni anlaşmaya dahil olunacaktır. Yeni sözleşme gereği yapılacak ödemeden İstanbul Güvenlik Müdürlüğünün tüm çalışanı de faydalanacaktır. Bu mevzuda düzmece hesaplardan provokasyon yapmış olduğu belirlenenler hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuştur.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.