Emine Erdoğan’dan huzurevi sakinlerine sürpriz ziyaret

Emine Erdoğan, Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlı vatandaşlarla iftarda bir araya geldi. Ziyaretten bilgisi olmayan huzurevi sakinleri, yemekhanede karşılarında Emine Erdoğanı gördüklerinde şaşkınlık ve luk yaşadı.
İftar vaktinde ezanı imam olan huzurevi sakini Bilal Coşkun okudu.

İftarın arkasından yaşlı vatandaşlarla tek tek söyleşi edip yaşam hikayelerini dinleyen Emine Erdoğan, huzurevi sakinleri ve çalışanlarıyla kucak dolusu hatıra fotoğrafı çektirdi. Huzurevi sakinleri de Emine Erdoğana aileleri, torunları, meslekleri ve gençlik zamanlarına duydukları özlemi söyledi. Hem duygusal ve hem de keyifli anların yaşandığı ziyarette yaşlı vatandaşlar, Erdoğana “Cumhurbaşkanımıza merhaba ve sevgilerimizi ilet” ricasında bulunmuş oldu. İftar programında Emine Erdoğana Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık birlikte rol aldı.

ZİYARETİNİZLE YAZACAK YENİ ANILARIM OLDU

Huzurevinin Bocce takımında yer edinen yaşlı vatandaşlar Emine Erdoğana bu sporu oldukça sevdiklerini anlatırken, huzurevi sakini eski ulusal basketbolcu 74 yaşındaki Özcan Yaykın da kitap yazdığını dile getirdi. Emine Erdoğanın, “Yazmanız oldukça güzel, sizin anılarınız oldukça kıymetli” sözleri üstüne Yaykın, “Sizin ziyaretinizle yazacak yeni anılarım da oldu” yanıtını verdi.

ZİYARETİNDEN ONUR DUYDUK

Huzurevinde 27 senedir kaldığını özetleyen 87 yaşındaki Güngör Başyiğit, Emine Erdoğan ve Bakan Yanıkla beraber iftar yapmaktan, onlarla aynı masayı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Fikriye Noktaoğlu ise, “Ortalama 25 senedir huzurevinde kalıyorum. Oldukça güzel bir iftardı. Emine Erdoğanı yakından görebilmeyi, onu öpebilmeyi oldukça istiyordum. Sağ olsun isteğimi geri çevirmedi, oldukça mutlu oldum” dedi.

Mardinli bulunduğunu ve 4,5 senedir huzurevinde kaldığını belirten Lami Baykal da, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğanı huzurevinde görmekten oldukça mutlu olduk. Ziyaretinden onur, onur duyduk. Emine Erdoğan da Cumhurbaşkanımız da bu ülke için oldukça değerliler. Tanrı onlara sıhhatli, uzun ömürler versin” diye konuştu.

EMİNE ERDOĞANA ANLAMLI HEDİYE

Öte taraftan Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki ziyaretinde Emine Erdoğana 2019da vefat eden huzurevi sakini Ahmet Onanın yapmış olduğu tablo armağan edildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.