Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının arkasında Trump mı var?

Son günlerde, Twitterı satın almasıyla teknoloji gündeminin odağında olan Elon Musk, hakkında çıkan iddialara cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Truth Socialın CEOsu Devin Nunes Fox Businessa verdiği bir demeçte, Donald Trump ve toplumsal medya girişimi Truth Socialın Elon Muskın Twitterı satın almasından mutlu olduklarını söylemişti. Nunes, Muskın Twitterı satın almasıyla ilgili olarak Tamamımız bunun için varız. Elon Muskı satın almaya teşvik ediyoruz bundan dolayı birilerinin bu teknoloji tiranlarını ele geçirmesi gerekiyor demişti.

Hatta Nunes Twitterın Musk tarafınca satın alınmadan ilkin Trump tarafınca satın alınmak istendiğini de belirtmişti.

ELON MUSKA TRUMP DESTEĞİ

Nunesın bu sözleri Elon Muskın Twitterı satın almasının arkasında Trumpın olduğuyla ilgili şüpheleri ortaya çıkardı.

Sadece tüm bu iddialara Musk yazdığı bir tweet ile son noktayı koydu. New York Postun Twitterdaki Trump sessiz bir şekilde Elon Muskı Twitterı satın alması için teşvik etti tweeti üstüne Musk sessizliğini bozdu ve şunları yazdı: Bu yanlış. Yalnızca Truth Socialda olacağını açıkça ifade eden Trump ile direkt yada dolaylı olarak hiçbir iletişimim olmadı diye yanıt verdi.

Ocak 2021de seçimle ilgili yanlış bilgiler yaymış olduğu ve ayaklanmaları kışkırttığı için Twitterdan kalıcı olarak yasaklanan Trump, Musk askıya alınan hesapları etken hale getirse bile platforma geri dönme niyetinde olmadığını söylemişti.

Tesla CEOsu Twitter için planlarını hemen hemen kati olarak açıklamamış olsa da ifade özgürlüğü ve yasaklı kullanıcıları eski durumuna getirmek için yoğun bir halde konuşmalar yapıyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.