Elon Musk, Starship uçuşu için zaman verdi

Starship, SpaceXin Dünyanın ötesine kargo ve insan taşıyabilecek bir vasıta yaratmak amacıyla geliştirdiği tekrardan kullanılabilir roket. Musk, bu roketler için SpaceX çatısındaki çalışmalara devam ederken pazartesi günü Starship roketinin ilk yörüngesel lansmanı için süre verdi.

Musk, CNBCye; Önümüzdeki aya kadar uçuşa elverişli 39 motorumuz olacak, arkasından entegre etmek için bir ay daha olacak, bu yüzden ümit ederim mayıs ayında yörünge uçuş testi için hazır olacağız dedi.

Şubat ayında Musk, firmanın Teksastaki Starbase tesisinde Starship hakkında bir sunum yaparak roketin kontrol edilmesinin önündeki engelleri özetlemişti.

SpaceX, Starship prototipleriyle fazlaca sayıda yüksek irtifa uçuş testini tamamladı, bir sonraki büyük adımı da uzaya ulaşmak. Bu dönüm noktasına geçen yıl ulaşılması beklenirken, bazı ertelemeler yaşadı. Şu anda SpaceXin Federal Havacılık İdaresinden bir lisansa ihtiyacı var. FAA sözcüsü CNBCye verdiği demeçte, 28 Mart, mühim bir çevresel değerlendirmenin tamamlanması için hedef tarih olmaya devam ediyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir