Elon Musk, California’daki yedi evini 128 milyon dolara sattı

Elon Musk, 2020de tüm evlerini satacağını ve fazlaca daha minimal bir yaşam seçeceğini açıklamıştı. Musk, o günden beri de elindeki tüm gayrimenkulleri satmaya devam ediyor.

The Timesın haberine gore; Tesla ve SpaceXin CEOsu Los Angelesın en seçkin mahallelerinden kabul edilen Bel Airdeki evleri de içeren gayrimenkullerini, ortalama 128 milyon dolara satarak ortalama 25 milyon dolar kâr sağlamış oldu.

Dünyanın en varlıklı insanlarından olan Muskın sattığı evler içinde yıkılmaması yada ruhunu kaybetmemesi şartıyla satın almış olduğu erkek oyuncu Gene Wilderın eski evi de içeriyor.

Muskın Bel Airdeki dört evi, Los Angeles emlak geliştiricisi Ardie Tavangariana satıldı. Tavangarian, mülkleri birleştirmeyi düşündüğünü sadece planlama iznine bağlı bulunduğunu söylemiş oldu.

Teknoloji şirketi işleten Kirill Evstratov ise Muskın Şimal Kaliforniyadaki Hillsboroughdaki mülkünü 30 milyon dolara satın aldı. Çinli bir milyarder ve bir mobil oyun şirketinin kurucusu olan William Ding de Bel Airdeki bir malikâne için 29 milyon dolar ödedi.

Mayıs 2020de tüm gayrimenkullerinden kurtulma sözü veren 50 yaşındaki Musk, SpaceXin roket fırlatma sahasına yakın Teksastaki bir kasabayı belirterek, Birincil evim, SpaceXten kiraladığım Boca Chica/Starbasedeki 50 bin dolarlık ev dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir