Elektrik indirimi indirim olacak mı, ne zaman olacak?

Elektrik faturasına gelen yüksek zamlar sonrasında vatandaşlar indirimi beklemeye başladı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün toplanacak Kabine’nin gündemi içinde elektrik faturalarına indirim olarak yansıyacak yeni tarife düzenlemesi de yer ediniyor. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz günlerde, “Esnaf için indirimli tarifede yüzde 25 şeklinde indirim söz mevzusu olacak. Tüm değişimleri 1 Mart’a kadar tamamlamayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Elektrik indirimi indirim olacak mı, ne zaman olacak?

2022 yılına zamlarla giren vatandaşları en etkileyenin başlangıcında elektrik zammı geliyor. Elektrik indiriminde, en önce 150 kilovat olan tüketim 210’a çıkarılmıştı. 1 Mart’tan itibaren elektrik faturalarına indirim olarak yansıyacak yeni tarife düzenlemesi olacak.

ELEKTRİK İNDİRİMİ OLACAK MI?

Bugün toplanacak Kabine’de elektrik faturalarına indirim olarak yansıyacak yeni tarife düzenlemesi görüşülecek.
Kabine’nin mevzusu, 1 Mart’tan itibaren elektrik faturalarına indirim olarak yansıyacak yeni tarife düzenlemesi olacak.

Son kabine toplantısında 150 kilovatsaatlik indirimli tarife limiti 210 kilovatsaate çıkarılırken, 210 kilovatsaatin üstündeki birim fiyatlara yapılacak yeni düzenlemenin bugün açıklanması planlanıyor.

‘1 MART’A KADAR TAMAMLAMAYI AMAÇLIYORUZ’

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik tarifelerine ilişkin yeni bir izahat yapmış oldu.

Bir tv programında konuşan Dönmez, “Ticarethane grubunda yer edinen esnaf ve zanaatkarlar için de konuttakine benzer bir indirimli tarife üstünde çalışmaya başladık. Bu mevzuda emek harcama sürüyor. Esnafın satmaca tutarından belli bir kademede muhtemelen yüzde 25 indirim olacak” dedi.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Aslolan üstünde çalıştığımız, bir ihtimal 210 kilovatsaate kadar olan dilimde. Acaba bir başka imkân olabilir mi fiyatlar açısından vatandaşın lehine, ona çalışacağız” dedi.

Çalışmaların ne vakit sonuçlanacağına ilişkin de tarih veren Dönmez, “Hem ticarethane hem de konutlarda yeni tarife için gayemiz emek vermeyi 1 Mart’a kadar bitirmek” diye konuştu.

Öte taraftan Dönmez, Isparta’daki elektrik kesintisine ilişkin de “Lüzumlu uyarılarımızı yaptık. Yerinde bazı tespitlerimiz var. TEDAŞ bir araştırma başlattı” ifadelerine yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.