Ehliyet sınavında kopya düzeneğine 1 tutuklama

Menemendeki Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi E-Imtihan Merkezinde dönem dönem meydana gelen yeterlik ve SRC belgesi sınavlarında, hususi düzeneklerle kopya çekerken yakalanan kişiler hakkında 6114 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Kanununa Karşıcılık suçundan adli işlem yapılmış oldu.

Peşinden Menemen İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis ekipleri, kopya çeken bu kişilerin kullandıkları düzenekleri hazırlayıp, temin eden şüphelilere yönelik emek harcama başlattı. Emek harcamalar sonucu düzeneklerin Bornovadaki bir sürücü kursu tarafınca temin edilmiş olduğu belirlendi.

TUTUKLANDI

Bunun üstüne dün sürücü kursu sahibi A.A. (51), çalışanı K.K. (28) ile A.H.nin İzmirin Bayraklı ve Bornova ilçelerindeki evleri ile kursta arama yapılmış oldu. Aramalarda kullanıma hazır 4 kopya düzeneği ve düzenek yapımında kullanılan 2 modem, 9 SİM kart, oldukca sayıda kulak içi kulaklık, mikrofon, telefon ve şarj aleti ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edilen şüphelilerden K.K. tutuklanırken, A.A. ve A.H. adli denetim şartıyla özgür bırakıldı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.