EGO Genel Müdürlüğü, otobüs kazasındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı

22 Aralık 2021 tarihinde Ankaranın Sincan ilçesinde EGO otobüsünün bariyerlere çarpması sonucu 1 şahıs yaşamını yitirmiş, 29 şahıs yaralanmıştı.

Yaşanmış olan vakayla ilgili izahat icra eden EGO Genel Müdürlüğü bazı gazete ve toplumsal medya hesaplarında yer edinen, Şoförün uyuşturucu madde kullandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

EGO Genel Müdürlüğünün açıklamasında şu şekilde denildi:

*22 Aralık 2021 tarihinde Sincan-Ayaş Yolunun Yenikent girişi mevkiinde meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazasına karışan Kuruluşumuz otobüsünü kullanan sürücü personelin bileşik uyuşturucu madde kullandığı ve EGO Genel Müdürlüğünce bu olayın ört bas edilmeye çalışmış olduğu yönündeki haber ve paylaşımlar, mesnetsiz olup kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

*Ilk olarak bilinmelidir ki kazanın gerçekleştiği tarih itibarıyla ilgili vasıta sürücüsü hakkında Kuruluşumuzca başlatılan yönetimsel soruşturma işleminin yanı sıra Adli makamlarca başlatılan hukuki sürece de müdahil olunmakla beraber devam eden yargılama süreci hassasiyetle takip edilmektedir.

SÜRÜCÜNÜN KAN VE İDRARINDA UYUŞTURUCU MADDEYE RASTLANMADI

*Ek olarak dava dosyasına ilişkin iddianamede, sürücünün kan ve idrarında uyuşturucu maddeye rastlanılmadığı belirtilmiştir. Sürücü hakkında Taksirle bir kişinin ölümüne ve birden oldukça kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek suçundan oluşturulan dava ise devam etmektedir.

6 AYLIK İNCELEME BAŞLATILDI

*Sürücü personelin uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığının tespitine ilişkin olarak ise; Kuruluşumuz EGO Genel Müdürlüğünde hizmet alımı sözleşmesi gereği BUGSAŞ sürücü çalışanı olarak istihdam edilen personelin ilgili şirket tarafınca bir haftalık durumu gösteren kan ve idrar tahlili kitleri yerine, Saç örneğinden 6 aylık uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını gösteren kitler, tedarik edilerek kontrol uygulamalarına başlanılmıştır. Bundan sonraki süreç içinde de uygulamanın devamı planlanmaktadır.

İŞ AKDİ SONA ERDİRİLDİ

*Bugüne dek meydana getirilen testlerde tahlil sonucu pozitif çıkan sürücü personelin iş akitleri sona erdirilerek Kuruluşumuzla ilişikleri kesilmiştir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.