Edirne’deki katliamda kan donduran detaylar

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı köyündeki kooperatiften her sabah süt toplamaya gelen görevliler, Güner Ailesinin süt getirmediğini fark edince telefonla aradı.

Aileye ulaşamayan görevlinin yönlendirmesiyle eve giden şahıs, açık kapının derhal girişinde Anıl Güneri (26) ölü bulunca durumu köylülere bildirdi. Eve gelen köylüler, Anıl Günerin cesedinin yanı sıra müstakil evde üç kişinin daha cansız bedenlerini bulunca jandarmayı aradı.

Mehmet Güner (76) ile aynı adı taşıyan oğlu Mehmet Güner (55) ve eşi Filiz Güner (47) ile çiftin evlatları Anıl Günerin (26) cansız bedenleri, cumhuriyet savcısı ve jandarmanın incelemesinin peşinden otopsi yapılmak suretiyle Uzunköprü Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

BAŞLARINA ATEŞ EDİLMİŞ

Anıl Günerin, dün akşam köy kahvesinde dostlarıyla oturup, sohbet etmiş olduğu ve saat 00.00 sıralarında eve döndüğü öğrenildi. Meydana getirilen ilk incelemede dört kişinin başlarına ateş edilerek öldürülmüş olduğu belirlendi. Evde kırık camların da bulunduğunu söyleyen köylüler, arbede yaşanmış olabileceğini dile getirdi. Jandarma ekipleri de bazı köylüleri bilgilerine başvurmak suretiyle İlçe Jandarma Komutanlığına götürdü.

DAMADIM KAHVEYE BİLE ÇIKMAZDI

Ölü bulunan Filiz Güner’in babası Cemal Ceser gazetecilere konuştu. Ceser, damadının asla kimse ile kavgasının olmadığını belirterek, “Kızım, torunum, damadım hepsini kaybettim. Damadım kahvelere çıkmazdı, kavga gürültü ile alakası yoktu hep hayvanlarıyla uğraşırdı. Bizim aşağıda çiftlik var, ben orada idim. Jandarma geçti, ambulans geçti dedim var bir şey. Geldim buraya kızım, torunum, damadım ve damadımın babası bulunduğunu öğrendim” dedi.

HİÇ KİMSEYLE KAVGALARI YOK

Filiz Güner’in kız kardeşi Lale Uçar, ablasının, eniştesinin, yeğenin ve ablasının kayın pederini sütçünün ölü bulduğunu vurgulayarak, “Sütleri götürmemişler, gelmişler buraya onları ölü bulmuşlar. Ablam, eniştem, yeğenim ve ablamın kayınpederi. Sütçü farkına varmış. Sabah sütü götürmedikleri için sütçü buraya gelmiş onlar farkına varmış. Asla kimse ile kavgaları yok. Hayvanlarına bakıyorlar, tarlalarını ekiyorlar dikiyorlar” şeklinde konuştu. (İHA-DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.