Eda Nur Kaplan davası sanığı: Tek suçum alkollü araç kullanmak

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Arduçoğlu’nun yanı sıra Kaplan’ın anası, kardeşi ve tanıklar salonda hazır bulunmuş oldu.

Kaplan, intiharından 1 hafta ilkin kendisine cinsel saldırıda bulundukları nedeni öne sürülerek şikayette bulunmuş, Güzelyurt ve Arduçoğlu çıkarıldığı nöbetçi Barış Ceza Mahkemesince ‘nitelikli cinsel hücum’ suçundan tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında Güzelyurt ve Arduçoğlu hakkında ‘nitelikli cinsel hücum’ suçlarından hazırlanan iddianamede, şüphelilerin minimum 18 yıl cezalandırılmaları istenmişti.

POLİSE GİDERİZ DEDİLER

Eda Nur Kaplan’ın ve ablasının da verdikleri ifadelerin devamlı çelişki halinde bulunduğunu söyleyen Arduçoğlu, “Ben hiç kimseye zorla bir şey yapmadım. Hastane raporları da bir zorlama olmadığını söylüyor. Ben ona otelde bir şey yapsam bir feryat atsa her yerde polis var esasen. Eğlenirlerken asla şikayetleri olmadı sonradan ortaya bir yalan attılar. Tutukluluğumu uzatmak için dosyaya devamlı bir şey eklemeye çalışıyorlar. Polise gideriz diye tehdit ettiler ben de size polis var ise bana da var dedim. Esasen ablasının da ifadeleri hep tutarsız. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum” diye konuştu.

TEK SUÇUM ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAK

Kaplan’ın kendisinden şikayetçi olmadan birkaç gün ilkin kendisine ‘iyi olacağız’ diye ileti attığını belirten sanık Güzelyurt, “Tanışmamızdan, eğlenmemize sonrasında da otele gitmemize kadar hiçbir zorlama olmadı. Kamera kayırlarında da her şey ortada hepsinde Eda Nur Kaplan kendinde. O gün benim tek suçum alkollü vasıta kullanmak başka hiçbir suçum yok. Mağdur o gün her şeyi hatırlıyor sonradan hiçbir şey hatırlamadığını söylüyor. Hatta polise gitmeden ilkin mesajlaştık ‘İyi olacağız’ diye yazdı bana” ifadelerini kullandı.

Sanıkların beyanlarını dinleyen mahkeme, Eda Nur’un ablası Güler Kaplan’ın olayın yaşandığı gün eğlence mekanında çekmiş olduğu videonun dosyaya dahil edilmesine, cep telefonunun bilir şahıs tarafınca incelenmesine ve sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir