e Okul ne zaman kapanıyor? e Okul not girişi kapandı mı?

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yardımıyla anne babalar evlatlarının notlarını öğrenebiliyor. e Okul sistemine giriş yapabilmek için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası detayları gerekiyor.

E OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri haricinde kesintisiz olarak hizmet veriyor. Okullarda 2. devrin bitmesine yakın notların açıklanmış olduğu zamanlarda yaşanmış olan yoğunluk sebebiyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS’nin kapatılmış olduğu şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

Karne gününün yaklaşmasıyla beraber VBS not girişinin kapanış evveliyatına yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış zamanı öğretmenlerin yazılı sınavlarını okumuş olduğu tarihe bakılırsa farklılık gösteriyor. Sadece not girişlerinin karnelerin veriliş zamanı olan 17 Hazirandan birkaç gün ilkin kapatılması umut ediliyor.

E-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI

E OKUL VBS’YE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi şu demek oluyor ki kısa adı VBS’ye giriş yapmak için ilk olarak ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve peşinden oluşturulan sayfada karşınıza çıkan ekrandaki sizden istenilen detayları doğru ve eksiksiz bir halde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem ikinci kısmı açıyor. Bu bölümde öğrencinin kimlik detayları yada eğitim detayları istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okumuş olduğu derslik şeklinde… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonrasında sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not detayları, imtihan tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ek olarak sistemde öğrencinin okumuş olduğu kitaplar, yazılı averajları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

KARNE NOTU HESAPLAMA: TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir belgesi ve teşekkür belgesi alabilmek için lüzumlu şartlar, Ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi,

85,00 ve daha üstü bir puana haiz olanlar takdir belgesi,

Ortaöğrenim süresince minimum 3 öğretim yılı dönemleri süresince takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

Öğrencilerin sınavlardan aldıkları puanlar, performans emek harcama puanları, eğer var ise proje puanları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı dersler için de ek olarak hizmet ya da temrin puanlarının aritmetik averajıyla elde edilmiş puanların aritmetik averajları alınır. Böylece öğrencilerin bir dersi için dönem puanı hesaplaması yapılmış olur.

Aritmetik averaj hesaplanırken bölme işleminde virgülden sonrasında gelen 2 basamak yürütülür. Yılsonunda derslerden başarı göstermiş olunabilmesi için; iki dönem puanı aritmetik averajı minimum 50 puan olmalıdır yada birinci dönemde alınan puan ne olursa olsun ikinci dönem puanı minimum 70 olmalıdır.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir