Dünyanın konuştuğu isim Zelenskiy’in 18 yaşında çekilen fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve eşi Olena Zelenska, son dönemde kuşkusuz kamuoyunun en oldukça ilgi gösterdiği adların başlangıcında geliyor. Gerek açıklamaları ve her koşulda ordusunun yanında olması ile gerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putine karşı dik duruşu ile Zelenskiy, son devrin en dikkat çeken isimlerinden biri.

Durum bu şekilde olunca, Zelenskiyin komedyenliğe dayanan kariyeri oldukça yazılıp çizildi. Eşinin geçmişi, 27 senelik birliktelikleri internasyonal kamuoyunda uzun süre gündem oldu.

FOTOĞRAFTA 18 YAŞINDA

Bugün ise çiftin seneler öncesine ilişkin bir fotoğrafı basına yansıdı. Fotoğrafta, Zelenskiyin 18 yaşlarında olduğu açıklandı.

İngiliz basını, çiftin etken toplumsal medya kullanımına dikkat çekerken, burada Olena Zelenskanın eşi Zelenskiye olan desteğine vurgu yapılmış oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesi, işgalden günler ilkin Olena Zelenskanın bir açıklamasında eşini Güvenli, rahat fakat asla sakin değil ve daima garip sözleriyle tanımladığını aktarırken, Olenanın Zelenskiy için, Her mevzuda güvenebileceğin şahıs. ifadelerini kullandığını yazdı.

KOMEDİ OYUNCULUĞUNDAN BAŞKANLIĞA

Evli ve iki çocuk babası olan 44 yaşındaki Zelenskiy, 2015 senesinde ülkesinde gösterilen, “Halkın Hizmetkârı” adlı gösteride, uyandığında yozlaşmış politikacılara karşı öfkesini kustuğu bir videonun viral olmasıyla kendini ülkenin cumhurbaşkanı olarak gören öğretmen Vasyl Petrovych Holoborodko’yu canlandırıyordu.

Gosteri ülkede o denli popüler oldu ki Oscar Wilde’ın “yaşam sanatı öykünmek eder” sözünü doğrulayarak Kvartal 95, hakikaten de aynı isimle (Halkın Hizmetkârı) bir siyasal parti kurdu. 2018’de Zelenskiy ansızın gerçek hayatta da siyasete katıldı ve Halkın Hizmetkârı partisi altında aday oldu ve 2019da göreve başladı.

Zelenskiy daha ilkin yapmış olduğu açıklamalarında da “Rusya’nın beni 1 numaralı hedef ve ailemi de 2 numaralı hedef olarak belirlediğini biliyorum” demişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir