DSÖ Avrupa Bölgesi göçmenler için Türkiye’de toplanıyor

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) ve Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı iş birliği ile Avrupa Bölgesi Göç ve Sıhhat Yüksek Düzeyli Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirilecek.

DSÖ Avrupa Bölgesi göçmenler için Türkiye’de toplanıyor

17-18 Mart 2022 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek toplantıya DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa Birliği Komisyon Başkan Yardımcısı Margartis Schins ve Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın yanı sıra birçok ülkeden sıhhat bakanı ve bakan yardımcısı düzeyinde katılım olacak.

55 ülkeden temsilcilerin yer alacağı toplantıya Bosna Hersek, Kırgızistan, San Marino, Litvanya, Sırbistan, Bulgaristan, Tunus, Moldova, Lübnan, Romanya, Almanya, İtalya, Azerbaycan ve Polonya Sıhhat Bakanları, Libya Başbakan Yardımcısı, Letonya Devlet Sekreteri ile Sırbistan ve Gürcistan Sıhhat Bakan Yardımcıları katılacak.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa Birliği Komisyon Başkan Yardımcısı Margartis Schins ve Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca görüşmede katılımcılara seslenecek.

Sığınmacı ve göçmen sağlığına ilişkin önümüzdeki dönemdeki faaliyetler ve iş birliği konularının ele alınacağı görüşmede Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, üst düzey katılımcılarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile beraber Afrika ve Doğu Akdeniz Bölge Direktörlerinin de katılmasıyla büyük ehemmiyet taşıyan toplantı sonrasında netice bildirgesi yayınlanacak. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir