Domuzdan kalp nakli yapılan hasta öldü

Tıp merkezi sözcüsü Deborah Kotz, Bennettin ölümü esnasında belirgin bir niçin bulunmadığını ve araştırmacıların ölümünün kapsamlı bir incelemesini yapmayı ve neticeleri bir dergide yayınlamayı planladıklarını söylemiş oldu.

Bennettin kaybı bizi harap etti. O, sonuna kadar savaşan yürekli ve asil bir hasta ifadesini kullanan ve Bennettin organ naklini yöneten cerrah Dr. Bartley Griffith, Ailesine en içten taziyelerimizi sunuyoruz dedi.

Bennettin bakımında ve naklinde yer edinen Dr. Muhammad Mohiuddin, “Genetiği değiştirilmiş domuz kalbinin, bağışıklık sistemi yeterince baskılanmışken insan vücudunda iyi bir halde işlev görebileceğini öğrenerek paha biçilmez içgörüler kazandık” dedi.

Bennett, Ekim 2021den nakil ameliyatına kadar Maryland Üniversitesi Tıp Merkezinde yatalak ve kalp-akciğer baypas makinesindeydi. Başka seçeneği olmadığını öğrendiğinde, bir insan kalbine genetiğiyle oynanmış bir domuz kalbini alan ilk şahıs olmayı kabul etti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir