Doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim tahliye edildi

Vaka, 2020 yılının Haziran ayında Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesindeki hususi bir hastanede meydana geldi.

Hastanede tabip olarak vazife meydana getiren yabancı uyruklu E.V., nöbetçi olduğu gece odasında kendisine içki ve hap veren başhekim A.Ç. tarafınca tecavüze uğradığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Hanım tabip, başhekimin, odanın kapılarını kilitleyip kendisinin giysilerini çıkarmaya başladığını, kullandığı hap ve içki sebebiyle zayıf düştüğünü ve karşı koyamadığını öne sürdü. Yakınma üstüne gözaltına alınan başhekim tutuklandı.

Hakim karşısına çıkan A.Ç. “Rızası haricinde bir şey yapmadım. Bu suçu işlemedim” dedi. E.V.nin avukatı Bedia Mutlu Mirzabey de savunmasında, tabip olan mağdurun namus değerleri hakkında yalan söylemeyeceğini söylemiş oldu.

CEZASINDA İNDİRİM YAPILDI

Mahkeme heyeti, A.Ç.nin 18 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin geçmişi, verilen cezanın geleceği üstündeki tesirleri indirim sebebi kabul edilerek indirim yapılarak 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Başhekimin karara itiraz etmesinin peşinden İstanbul Bölge Adalet sarayı Mahkemesi 25. Ceza Dairesi’nde yeninden duruşma yapılmış oldu.  A.Ç. “kişisel yada aileyle ilgili olarak ciddi mağduriyet içinde olduğum göz önüne alınarak tahliyeme karar verilmesini talep ederim” dedi.

SAVCI TUTUKLULUK İSTEDİ AMA

Cumhuriyet Savcısı “tutuklu sanığın üstüne atılın suçun niteliğine suçun işlendiğine dair güçlü kabahat şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, kabahat için öngörülen ceza miktarına gore kaçma şüphesinin varlığı bu durumda adli denetim hükümlerinin yetersiz kalacağı da dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesi kamu adına talep olunur” dedi.

Peşinden mahkeme başkanı sanığın tutuklu kalmış olduğu süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine ve derhal salıverilmesi için tutuklu bulunmuş olduğu ceza infaz kurumuna müzekkere yazılmasına karar verdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.