Doğalgaz zammına siyasilerden tepki

Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan 2022 itibarıyla zam yapılmış oldu. Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 35, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 50 artış oldu.

ELEKTRİĞE DE ZAM KAPIDA

Doğalgaza gelen büyük zamma siyasilerden büyük tepki geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Tarihin tozlu raflarında yerini aldığında büyük seviyede zamlarla anımsanacak olan AKP iktidarından #Doğalgaz’a bir zam daha! Konutta %35. Sanayide %50. Bakın burası mühim! Elektrik üretmek için kullanılan doğalgaz ‘a ise %44,30 zam geldi! Doğrusu elektriğe de zam kapıda! dedi.

HALAY EKİBİ GÖREVE

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, CHP zihniyeti, gece gece Konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 35 zam yapmış oldu. Yoksa Dış güçler mi desek zammı meydana getiren. Yok yok en iyisi %35 cik zam, pahalı mı diye sorsak. Ne dersek diyelim, Doğalgaz gene zamlandı. Yaparsa AKP yapar. Halay ekibi göreve ifadelerini kullandı.

BİR TANE ZAMSIZ GÜNÜNÜZ OLSUN

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Doğalgaz fiyatlarına konutta yüzde 35, sanayide yüzde 50, elektrik santrallerinde yüzde 44,3 zam yapılmış oldu. Kim yapmış oldu? CB Erdoğan… Ya dost bir tane zamsız gününüz olsun. Başarısızlıklarınızın bedelini millete ödetmekten vazgeçin artık… dedi.

ŞAKA GİBİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan itibarıyla zam yapılmış oldu! Konutlarda kullanılan organik gaza %35, Sanayide kullanılan organik gaza %50, Elektrik üretimi için kullanılan organik gaza %44.30 zam geldi! Hakikaten de latife şeklinde! Her gün zam üzerine zam! Yeter artık! ifadelerini kullandı.

UNUTMAYIN: AKP DEMEK, ZAM DEMEK

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Doğalgaz fiyatlarına konutta % 35, sanayide % 50 zam geldi. Sabah zamla kalkıyor, gece zamla yatıyoruz. Kutsal Ramazan ayı öncesi meydana getirilen bu zamlar artık zulüme dönüştü! Ihmal etmeyin: AKP demek, ZAM anlama gelir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir