Doğalgaz düzenekli tuzak kuran baba ile oğlu tutuklandı

Vaka, dün saat 17.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Sinan Dede Mahallesi’nde meydana geldi.

İddiaya gore komşuları, kocasıyla boşanma aşamasında olan N.T.’nin yaşamış olduğu evden yoğun şekilde doğalgaz kokusu geldiğini fark etti. Şüpheli durumun suç duyurusu hattına bildirmesi üstüne vaka yerine sıhhat, polis ve doğalgaz ekipleri sevk edildi.

KAPI ÇİLİNGİR YARDIMIYLA AÇILDI

Kısa sürede vaka yerine ulaşan takımlar en önce binanın doğalgazı ve elektriğini keserek vatandaşları tahliye etti. Arkasından N.T.ye ilişik dairenin kapısı çilingir yardımıyla açıldı. Eve giren takımlar, evin kapısının arkasına elektrik fişine takılı şekilde kablolu düzenek kurularak doğalgaz vanalarının açık bırakıldığını tespit etti. Düzenek uzmanlar tarafınca etkisiz hale getirdi.

TUTUKLANDI

Olayın arkasından harekete geçen polis ekipleri N.T.’nin boşanmak suretiyle olduğu kocası M.T. (66) ve oğlu M.T.yi (34) olayın şüphelisi oldukları iddiasıyla gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan kadının kocası ve oğlu adliyeye sevk edildi. Ile alakalı iddiaları reddeden koca, emniyetten adliyeye sevk edilirken, Onlar kendileri yapmış oldu, beni öldürmek için diyerek kendini savundu. Baba ve oğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir