Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 40 liranın altına düşmemesi lazım

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TRT 1 piyasaya çıkan “Ramazan Luğu” adlı programının konuğu oldu.

Sahur ve iftar sofralarında aile fertlerinin bir araya gelmesinin aile birliğine katkı sağladığını dile getiren Başkan Erbaş, “İftar sofraları mütevazi olmalı. Fukara, yoksul, acayip gureba insanlarımızla birlikte eğer iftarı yapabiliyor isek makbul iftar budur. Ramazan ayı bununla beraber yoksul fukaranın, acayip gurebanın görüp gözetilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir aydır ve bizi uyarır” ifadelerini kullandı.

ÜST SINIR YOK

Erbaş, fitreyle ilgili olarak Din İşleri Yüksek Kurulunun belirlediği miktarın asgari miktar bulunduğunun altını çizerek, “Hepimiz kendi olanağına gore fitresini belirleyebilir. Fakat asgari bu yıl 40 lira olarak belirledik. 40 liranın altına düşmemesi lazım. Dolayısıyla üst sınırı yok. Zengin insanlarımız, varlıklı insanlarımız ne kadar oldukca verebilirse o denli oldukca sevap alacaklardır” şeklinde konuştu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir