DEVA Partisi ‘Metaverse mitingi’ düzenledi

DEVA Partisi, Ethereum blok zincirine dayanan kripto para birimi MANA ile satın alınabilen NFTlerin bulunmuş olduğu 3D sanal gerçeklik platformu Decentraland’de siyasal parti mitingi verdi. Kullacıların kendi avatarlarıyla katılmış olduğu Metaverse mitingine DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katılarak konuşma yapmış oldu. Katılımcılara NFT hediyesi verildi.

image small

DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

Decentralandde yapmış olduğu konuşmada Babacan, Bugün DEVA Partisi olarak dünyada bir ilkin altına imza atıyoruz. Bugün Metaverse’teki imza atıyoruz. Metaverse’teki ilk siyasal mitingi gerçekleştiriyoruz. NFT hediyesi veren ilk siyasal parti olarak, Ethereum blokzincirinde sizlerle buluşuyoruz. Daha ilkin Metaverse evreninde genel merkez binası satın alan ilk parti de biz olmuştuk dedi.

Babacan, gençlere, Çıkar telefonunu göster diyenlere bundan bu şekilde hep birlikte, Çıkar telefonunu Metaverse’teyiz diyoruz’ diye seslendi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMEK ZORUNDAYIZ

Babacan, konuşmasında Teknoloji baş döndürücü bir hızda aşama kaydediyor. Boşa geçirdiğimiz her bir dakika, bizi dünya ile yarışta daha da geri sıralara itiyor. Oysa ülkemizin hak etmiş olduğu seviyeye gelmesini istiyorsak, dijital dönüşümü gerçekleştirmek zorundayız ifadelerine yer verdi.

DEMOKRAT BİR ZİHNİYETE SAHİP DEĞİLLER

Babacan, son dönemdeki etkinlik yasaklarına değinerek, şu şekilde konuştu:

“Kürtçe, Zazaca şarkılar söyleyen sanatçılarımızın evvelde duyurulmuş konserleri iptal edildi. Seçim günü derin bir nefes alacağız. DEVA Partisi iktidarında her türlü baskı son bulacak. Müzikler susturulamayacak. Her dilde özgürce şarkılar söylenecek. K-Pop konserinin iptal haberi geldi. Ilkin yapacaklarını duyurdular, sonrasında iptal ettiler. Dost, elin Koresindeki müzik grubundan da mı korkuyorsunuz ya? Gece müzik yasağı duruyor. Hiçbir değişik sese, hiçbir değişik söze tahammül edemiyorlar. Şu sebeple demokrat bir zihniyete haiz değiller.”

BEN BU DURUMU SİNDİREMİYORUM

“Batıya bakıyorum, hızla ilerleyen Asya’ya bakıyorum. Oradaki gençler bizim gençlerimizden daha iyi hayatlar yaşıyorlar diyen Babacan, Ben bu durumu içime sindiremiyorum. Oralarda devlet, gençlerin potansiyelini açığa çıkaracak bir ortam sağlıyor ifadelerini kullandı.

BABACANDAN GENÇLERE BEDAVA İNTERNET SÖZÜ

Partisinin gençlerle ilgili vaatlerini sıralayan Babacan, şu şekilde devam etti:

*25 yaşın altındaki tüm gençlere, internete parasız erişim hizmeti sunacağız.”

*Teknoloji ürünleri üstündeki vergileri düşüreceğiz.

*Liselerde seçmeli olarak suni zekâ, girişimcilik ve siber güvenlik benzer biçimde dersler açacağız.

*Türkiye’yi yeni buluşların, yaratıcı fikirlerin ülkesi yapacağız.

*Gençik Fiil Planımız hazır. Gençlerin, gençler için hazırladığı fiil planımızı oldukça yakında paylaşacağız.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.