Destici’den Kılıçdaroğlu’na eleştiri

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İzmitte partisinin düzenlemiş olduğu iftara katıldı. Oruçların açılmasının arkasından davetlilere hitap eden Destici, Pençe-Kilit operasyonlarıyla ilgili olarak, şunları söylemiş oldu:

* Zaptan başlayarak Kandili ve öteki tüm terör yuvalarını bitirmeyi amaçlayan Pençe-Kilit Operasyonu, başarıyla devam ediyor. Sadece doğal ki, şehitlerimiz var. Şehitlerimizin acısı yüreğimizde.

* Bugün de Pençe-Kilit Operasyonunda 3 kahramanımızın şehit olduğu haberini üzüntüyle öğrendik. Ben hem bu 3 şehidimize, hem daha ilkin şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize bir kere daha Allahtan rahmet temenni ediyorum. Mekanları aden olsun.

* Öyleki bir pençe attılar ki, o şekilde bir kilit vurdular ki, inşallah bundan sonrasında hain terör örgütü PKK belini doğrultamayacak.

MAALESEF TERÖRİST TBMMYE KADAR GELMİŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisinde sözde Ermeni soykırımı ile ilgili HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylanın verdiği yasa tasarısına da değinen Destici, şu şekilde konuştu:

* Doğal ki bizim askerimizin, polisimizin onlara pençe atmasıyla bitmiyor. Şu sebeple terörist yalnız dağda değil. Terörist yalnız Kandilde değil. Terörist yalnız Zapta, Mahmurda, Sincarda değil. Terörist yalnız Cudide, Gabarda değil. Maalesef terörist TBMMye kadar gelmiş.

* Yalnız kendi gelmekle kalmamış, Ermeni çetelerinin artıklarını da getirmiş. On binlerce Müslümanın, kadının ve çocuğun katili olan Ermeni çetelerinin ve gene onlarca diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün artıklarını da getirmiş.

* Niçin? Şu sebeple bunlar aynı soyun köpeğidir. Bunların efendileri aynı. Emperyalistler, siyonistler bunların arkasında. Bunun için bunlar kolaylıkla ortaklaşa iş yapabiliyorlar. Birisi çıkıyor, gazi mecliste PKKyı korumak için çaba sarfediyor.

* Sırtımızı PKKya, YPGye dayadık diyor. Diğer hain de çıkıyor ve 1915 olaylarının, sözde soykırımın, TBMMde tanınması için hukuksuz bir kanun teklifi veriyor. Normal olarak ki kabul edilmedi.

* Normal olarak ki meclis başkanı tarafınca iade edildi. Fakat bu cesareti, bu hadsizliği göstermiş olması bile, bizim gözlerini hala kuş yavrusu şeklinde açamayan gafillerin, inşallah gözlerini açmasına vesile olur.

KILIÇDAROĞLU, İKİ KELAM DA BU HAİNLERE ETSENE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu eleştiren Destici, şunları söylemiş oldu:

* Bir bakıyoruz, gene 24 Nisanda, CHPnin PKK sevdalısı, PKK milletvekillerinden {hiç de} farkı olmayan bir milletvekili çıkıyor, gene 24 Nisan ile 1915 vakaları ile ilgili ecdadımıza Devlet-i Osman-ı Aliyeye ve Müslüman Türk milletine karacılık atıyor. Bunu da kınıyorum ve lanetliyorum. Bu mevzuda yargımız, savcılıklarımız harekete geçmiştir. Normal olarak ki geçecektir. Bu vatan sahipsiz değildir.

* CHP Genel Başkanı her mevzuda konuşuyor. Konuşacak doğal, ana karşıcılık partisi lideri. Fakat ben beklerim ki Sayın Kılıçdaroğlu, iki çift söz de şu Ermeni kökenli olmasına karşın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin demokratikliği Türk milletinin hoşgörüsü yardımıyla TBMMde milletvekili olarak oturuyor. Fakat hainlik yapıyor.

* Sayın Kılıçdaroğlu, iki kelam da bu haine etsene. Bir duysun bu millet. Onu geçtim. Kendi partinin milletvekili bu milleti, bu asil ve necip Türk milletini, soykırım ithamıyla suçlarken, Ermeni aydınlarını Anadoluda kaybetmekle itham ederken, buna söyleyecek bir çift sözün yok mu? Milletimiz bekliyor. Ikimiz de bekliyoruz.

2013 YILININ MAYIS AYINDA BİR KALKIŞMA HAREKETİ BAŞLATILMIŞTIR

Seyahat Parkı davası hakkında çıkan mahkeme sonucuna da değinen Destici, şu şekilde konuştu:

* Dün mahkeme Seyahat Davası diye malum dava ile ilgili bir karar verdi. Bir 2013 yılına gidelim. 2013 yılının Mayıs ayında, Haziran ayında neler olmuştu bir hatırlayalım.

* İstanbulda, Bölme meydanında Seyahat Parkında, bazı ağaçların ve çiçeklerin söküldüğü iddiasıyla süregelen eylemler, başta İstanbul ve Ankara olmak suretiyle tüm ülkeye yayılarak, bir kalkışma hareketi, sokak hareketleri başlatılmıştır.

* Bunun gayesi mevcut hükümeti değişiklik yapmak ve iktidarı ele geçirmektir. Fakat devletimizi yönetenlerin feraseti, aynen 15 Temmuzda olduğu şeklinde ve milletimizin irfanıyla, cesaretiyle buna fırsat verilmemiştir.

* Normal olarak ki bunu kim planlamışsa, kim finanse etmişse, kim organize etmişse, bunun finansı, organizesi, planı noktasında kim dışarıyla ortaklaşa iş içinde olmuşsa, elbet ki yargı bunun cezasını verecektir.

TÜRKİYE DEMOKRATİK BİR HUKUK DEVLETİDİR

Yargının yansız ve bağımsız bulunduğunu söyleyen Destici, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

* Yargı hem tarafsızdır, hem bağımsızdır. Kanıt vardır, yoktur. Bunlar yargının işidir. Siz yargının verdiği sonucu beğenmeyebilirsiniz. Eleştirebilirsiniz. Değişik düşüncelerinizi de ifade edebilirsiniz.

* Fakat daha birinci ayağında siz çıkıp, CHP Grup Başkanvekili olarak, ana karşıcılık partisinin grup başkanvekili olarak, yanınıza savcımızı şehit eden teröristleri, katilleri devrim şehitleri olarak adlandıran DHKP-Cnin siyasal uzantılarını alıp, yetmez bir de PKKnın siyasal uzantılarını alıp, yetmez ne kadar terör örgütü mensubu ve uzantısı var ise bu tarz şeyleri alıp, bunlarla beraber basın toplantısı yapar ve buradan da halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına parmak sallar ve tehdit ederseniz, biz bunu kabul etmeyiz ve aynen size iade ederiz.

* Milletin iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanına parmak sallamak, tehdit etmek, And olsun diyerek yeminler içmek, hesap sormak kimsenin haddine değil. Kimse de bu hadsizliği yapmamalıdır. Sınırı aşmamalıdır.

BUNLARIN DERDİ MİLLETİ GALEYANA GETİRİP AYAKLANDIRMAYA ÇALIŞMAK

Meselenin siyasallaştırılmak istendiğini ifade eden Destici, Daha ilk mahkeme kararını vermiş. Bu işin istinaf ayağı var. Yargıtay ayağı var. Anayasa Mahkemesi süreci var. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi süreci var. Fakat bunların derdi yargıdan netice almak değil. Bu meseleyi de siyasallaştırıp, buradan siyasal rant elde etmek ve milleti galeyana getirip ayaklandırmaya çalışmak diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.