Destici: BBP seçimlere hazır

BBP lideri Mustafa Destici, Ankara Konağında meydana gelen partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına başkanlık yapmış oldu.

Hemen sonra MKYK üyeleriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Destici, açıklamalarda bulunmuş oldu. Destici, Türkiyenin terörle mücadelesinin 40 senedir devam ettiğini söylemiş oldu.

Destici, kahraman Mehmetçiğin hem sınır içinde hem de sınır haricinde, Suriyenin kuzeyi başta olmak suretiyle terör örgütlerine göz açtırmadan kahramanca savaşım verdiğini belirtti.

Sınır içinde son 5- 6 senedir terörün, tüm unsurlarına karşı topyekün verilen savaşım sonucu minilimize edildiğini ifade eden Destici, şöyleki konuştu:

* Terörist sayısı düştü. Asla burada da rehavete kapılmamak gerekir. İçişleri Bakanlığımız, polisimiz, jandarmamız bu mücadeleyi kahramanca veriyor. Son yıllarda biliyorsunuz ki Eren operasyonlarıyla bu savaşım verildi.

* Bu operasyonların tamamlandığı bilgisi İçişleri Bakanlığımızca paylaşıldı fakat ilkbahar dönemiyle Kuşatım adıyla terörle savaşım kapsamında yurt içinde Bakanlığımıza bağlı hususi harekat polislerimiz başta olmak suretiyle jandarmamız, güvenlik koruyucularımızla beraber yeni Kuşatım operasyonlarının yapılacağını bildirdi.

* Ben şimdiden bu operasyonların terörle mücadelemize büyük katkı sağlayacağına olan inancımla başarılar temenni ediyorum. BBP topluluğu ve alperenler, terörle mücadelede her koşul ve zeminde devletinin, kahraman ordusunun, polisinin, jandarmanın, güvenlik koruyucusunun yanında durmuştur. Bundan sonrasında da yanlarında sonuna kadar dimdik duracağımızı bir kere daha ifade ediyorum.

DAHA SIKI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Destici, seçimlerin 2023 Haziranda yapılacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

* Fakat şu demek değildir. Seçimler 2023te yapılacaktır, o süre ikimiz de 2023te seçimlere hazırlanalım demek değildir. BBP esasen sahadadır. Biz son 7- 8 ay içinde bir tek ben 60ın üstünde vilayete gittim. Halkımızla iç içeyiz. Halkımızın meselelerini biliyoruz. Bundan sonrasında daha sıkı bir halde çalışmaya devam edeceğiz.

* BBP Genel Başkanından, Başkanlık Divanına, MKYK üyelerinden, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, il ve ilçe başkanları, hanım kollarımız, Alperen Ocaklarımız, Gençlik Teşkilatımız tam büyük birlik ekibi olarak elbet ki seçimlere hazırdır. Partimiz bundan sonrasında da çalışmalarını, seçim sanki yarın ya da gelecek hafta yapılacakmış benzer biçimde çalışmasında da devam edecektir.

* Ben inanıyorum ki milletimiz gene sağduyulu davranacak, istikrardan ve temsilden yana oy kullanacaktır. Devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini gözeterek oy kullanacaktır. Tüm bu saydığımız değerleri kendisine öncelik meydana getiren parti, ittifak da BBP, MHP, AK Partimizin oluşturduğu Cumhur İttifakıdır. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir