Depremden 23 yıl sonra 40 santim eğimli binanın yıkımına başlandı

17 Ağustos depreminin üstünden 23 yıl geçmesine karşın İzmit merkezinde hasarlı binalar bulunuyor. Birbirine yaslanmış bir halde eğimli duran binalarda riskli olmasına karşın hala insanoğlu yaşamaya devam ediyor. Bu binalardan 7 kattan oluşan Kınay İş Hanı için de Kocaeli Valiliği riskli yapı sonucu verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınca kararın onaylanmasıyla tahliyesine karar verilen binanın yıkım işlemi başlatıldı.

KARARIN ARDINDAN EVLERİ BOŞALTTILAR

16 hisseli binada yaşayanlar, kararın arkasından evlerini boşaltırken, pencere, kapı benzer biçimde bölgeler sökülmeye başlandı. Gelecek hafta binanın yıkım işleminin tamamlanması planlanıyor.

Senelerdir bu bölgede yaşadığını ve eğimli binanın kendisine tedirginlik yaşattığını ifade eden emekli öğretmen Ayhan Şekercioğlu, Depremi yaşadık, maalesef fazlaca fazla hasarlı bina kaldı. Bazıları hepimizi tedirgin ediyor. Bu bina da inşallah kazasız belasız yıkılır. Fazlaca güzel bir memleketimiz var, kıymetini bilmemiz lazım. Burası neticede zelzele bölgesi dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir