Deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu son yolculuğuna uğurlandı

Rutin sıhhat kontrolünden geçerken damarlarında tıkanıklık olduğu belirlenince hususi bir hastanede stent takılan 75 yaşındaki Dr. Oğuz Gündoğdu, dün sabaha yaşamını yitirdi.

Bilim çevresinin yakından tanımış olduğu, 1999 Gölcük Depremi arkasından sahada yapmış olduğu çalışmalarla adı duyulan İstanbul Üniversitesinden emekli olmasına karşın çalışmalarını sürdüren Dr. Gündoğu için Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camiinde cenaze namazı kılındı.

Eşi Leyla Gündoğdu ile tek oğlu Örneksiz Gündoğdu, ayakta durmada zorlanırken, taziyeleri kabul etti. Cenazeye, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Zelzele Araştırma Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Haluk Özenerin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesinden zelzele uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersol,  Dr. Gündoğdunun yöneticiliğini yapmış olduğu Tabiat Hareketleri Derneği (DOHAD) Başkanı Fuat Ağalday de katılmış olduğu cenaze için fazlaca sayıda çelenk gönderildi.

BIRAKTIĞI YOLDA DEVAM EDECEĞİZ

Örneksiz Gündoğdu ile anası Leyla Gündoğdu, bu ölümün kendilerini fazlaca  sarstığını, Dr. Oğuz Gündoğdunun son dönemde mühim bir  rahatsızlığı olmadığını söyledi. DAHAD Başkanı Fuat Ağalday, Oğuz Hocamızın en büyük hedefi depremi evvel tespit edecek çalışmalara katkı sağlamaktı. Bu amaçla beraber çalışıyorduk. Başkanı olduğu Mahalle Gönüllüleri Derneği ile halkı zelzele mevzusunda bilinçlendirmeye çalışıyordu. Bıraktığı yolda devam edeceğiz dedi.

Kandilli Rasathanesi ve Zelzele Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener de, Dr. Gündoğdunun halkı zelzele mevzusunda bilinçlendirmek için büyük çaba harcadığını vefatının bilim dünyası için mühim yitik bulunduğunu söylemiş oldu. Cenaze, kılınan namaz arkasından Büyükçekmece Yeni Mezarlıkta toprağa verildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir