Davutoğlu’ndan iktidara ‘hortumculuk’ suçlaması: Bu bir servet transferidir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Malatya’da STK, Basın ve Kanaat Önderleri ile buluştu.

Davutoğlu’nun görüşmede yapmış olduğu konuşmadan öne çıkan kısımlar şu şekilde:

İKTİDARA SESLENDİ: ANKARA’DA ASLA RAHAT OTURAMAYACAKSINIZ!

*Milleti dini, ulusal, vicdani değerleriyle kendilerine sadakate zorlayanlara sesleniyorum: Bu milletin gençleri intihara yönelirken, yurt dışına gitmek için her türlü riski alır, yasadışı yollara başvururken siz Ankarada asla rahat oturamayacaksınız!

*Bu muydu bizi terk etmekle itham ettikleri dava? Eğer onların davaları kendi yakınlarının kasalarını doldurmak, milleti yoksulluğa mahkum etmekse, yoksulluğu, yolsuzluğu her yerde normalleştirmekse, onların davası bizim davamız değildir!

*Ziraatçi, esnaf, işçi halinden şikayetçi, hepimiz halinden şikayetçiyken peki kim kazanıyor bu ekonomik politikalardan? Bakın size anlatayım kimin kazandığını.

“FAİZİN DANİSKASIDIR”

*Tüm Anadoluyu geziyorum, ziraatçi halinden şikayetçi. Bir çiftçimiz dedi ki, mazot o denli pahalı ki traktörle gidemiyor, gübreyi elimle atıyorum. Bunların açıklamış olduğu enflasyon yüzde 73, mazota bakarsanız yüzde 400!

*Ziraatçi ağlıyor. Esnafımız ana parayı bırakın, faizleri ödeyemiyoruz diye yakınma ediyor. Peki kim kazanıyor biliyor musunuz? Size son kazananları söyleyeyim, bundan öncekileri aslına bakarsan biliyorsunuz ki beşli çeteyi, 128 milyar dolar rezervi tüketenler, onlar ayrı.

*Bakın bundan 6 ay ilkin dolar 18 liraya çıktığında sanki asla denenmemiş benzer biçimde Kur Korumalı Mevduat diye bir şey ürettiler. Çıkmış olduğu gün izahat yaptım, dedim ki bu yapılacak en vahim hatadır.

*Bu Kur Korumalı Mevduat diye üretilen ucube şey, faizin daniskasıdır. Hiçbir emek vermeden paradan para kazanıyorsanız, yatırıma gidecek şeyi minik bir grup kendi içinde bölüştürüp rant elde ediyorsa bu faizdir.

“SERVET TRANSFERİDİR”

*Gömü ve Maliye Bakanı 6 ay sonrasında Türkiyeyi görmüş olacaksınız dedi, 6 ay geçti, dolar 17 lira! Dolar gene buralara geldi fakat Hazineden 157 milyar lira bu faizcilere, rantiyecilere aktarıldı.

*Bu servet transferidir. Bu sizden vergileri toplayıp büyük bir hortumla bir yere aktarmaktır. Yıl sonuna kadar söyleyeyim size, 300-400 milyarı bulur bunun maliyeti.

*Eğer bu iktidarın sonu gelecekse -ki ne olursa olsun gelecek- aldıkları ah ile gelecek. Fakirin fukaranın rızkını 3-5 rantiyeciye yedirdikleri için gelecek sonları.

“SÖYLEYECEK SÖZLERİ KALMADI”

*Türkiyeyi dünyanın en yüksek faizinin alındığı ülke haline getirdiler, dindarlıktan bahsederler. Bunların hiçbir mevzuda samimiyeti kalmadı. Söyleyecek sözleri kalmadı.

*Bunların hiçbir şekilde Türkiyeye vaat edebilecekleri hiçbir şey kalmadı.

“ENFLASYON KORUMALI TAHVİL VE MEVDUAT AÇIKLAYACAKLAR”

*Tahminim, -sezgilerim ve tecrübemle söylüyorum- bu gece de enflasyon korumalı tahvil ve mevduat açıklayacaklar. Kur korumalı yetmedi, enflasyon korumalı olacak. Şu demek oluyor ki enflasyonu hiperenflasyon yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar.

*Tekrar asla 28 Şubat yaşanmayacak, fakat 28 Şubat korkusuyla yolsuzluk yapılmasına da izin vermeyeceğiz.

*Dış mihraklar diyor Sayın Cumhurbaşkanı, Mavi Marmaranın yıl dönümü geçti, asla izahat duydunuz mu? Duymazsınız. Bundan dolayı İsrail Cumhurbaşkanı Beştepenin önünde, Türk Süvarisinin elinde İsrail bayrağıyla karşılandı.

“KİMSE ÇIKIP İLAN EDİN!”

*Dış mihrak dediğiniz kimse çıkıp duyuru edin! Açıklayın, şu deyin beraber savaşım edelim. Şu Türkiyeye musallat oldu deyin, beraber savaşım edelim.

*Bizim meselemiz yüzüncü yılına giren Türkiye Cumhuriyetinin gelecek nesillerinin, geleceğe ümitle, vakarla, izzetle baktıkları yeni bir Türkiye inşa etmektir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.