Davutoğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya: Bu üslupla siz gideceksiniz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla Resmi Gazetede piyasaya çıkan ve polislerin atamalarında yeni düzenlemeleri içeren yönetmeliğe tepki gösterdi.

İKTİDAR MESLEK GRUPLARINI HEDEF ALIYOR

Davutoğlu, İktidar tek tek meslek gruplarını hedef alarak onların hayatlarını zorlaştıracak adımlar atıyor. Sayın Erdoğan’ın hekimlere dönük tavrı aşikar. Şimdi de güvenlik görevlilerimize yönelik açık ve net bir tavır sergileniyor dedi.

ERDOĞAN VE SOYLUYA SESLENDİ

Yeni yönetmelikle artık güvenlik görevlilerinin 2 yerine 5 atama yapacağını vurgulayan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya “Güvenlik görevlilerimizden ne istiyorsunuz? Güvenlik görevlilerimizin maaşları her gün erirken, onurlu bir yaşam sürmelerinin önündeki şartlar her gün zorlaşırken yapıyorsunuz. Niçin?” diye sordu.

SİYASET ÇIKAR MESELESİ DEĞİLDİR

Bakan Asil’ya seslenen Davutoğlu, “Güvenlik birimleri maaş meselesi değildir fakat politika de çıkar meselesi değildir. Yakınlarına çıkar temin etmek suretiyle politika yapanların, hele hele sizin mafyadan 10 bin dolar alan milletvekilinin adını açıklamadığınız bir günde, güvenlik görevlilerine bu tarz şeyleri anlatmaya ne hakkınız var? diye konuştu.

HAZİNEYE MALİYETİ 8 MİLYAR TL

Yönetmeliğin Hazineye maliyeti de bulunduğunu belirten Davutoğlu, “Bu yönetmelikle Hazineye 8 milyar TL fazladan yük biniyor. Ek olarak 400 bin güvenlik görevlisi her bir atamada 15 gün izin kullandığı için toplamda 32 bin 768 güvenlik görevlisi bir senelik maaşı düzeyinde iş kaybı yaşıyor. Ne gerek var buna? Çıkın izah edin! ifadelerini kullandı.

GİDECEKSİNİZ

Davutoğlu, sözlerini şöyleki sürdürdü:

* Kendiniz her türlü çıkarı politika üstünden elde edeceksiniz, sonrasında fukara aile evlatlarının, zor şartlarda yetişmiş güvenlik görevlilerinin her birine dönerek ‘istemeyen gitsin’ diyeceksiniz.

* Sayın Erdoğan ve Sayın Asil, bu üslupla siz gideceksiniz. Kendi memurunun hakkını hukukunu gözetemeyen milletin hakkını hukukunu gözetemez.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.