Davutoğlu: Mülakatı kaldıracağız

Partisinin Kağızman ilçe kongresine katılmak suretiyle Karsa gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İl Başkanı Yavuz Yazar ve beraberindekilerle esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.

KARSTA HAYVANCILIK BİTTİ, BESİCİ İNEKLERİNİ KESTİRİYOR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğluna yaşadıkları sıkıntıları özetleyen besiciler, Karsta hayvancılığın bittiğini söylemiş oldu. Yem fiyatlarının uçup gitiğini belirten besiciler, Burada halkın hayvanlarına bir çuval yem alacak paraları kalmadı. İstanbulda bir kilo kıyma 140-150 lira buarada durum daha da beter. Hayvan sayısı azaldı. Çiftçiler paraları kalmadığı için ineklerini kestirmek zorunda kaldılar. Ne süt, ne doğacak hayvan kaldı. İyice kötüye gidiyoruz dedi.

KIZIM POLİSLİĞE MÜRACAAT ETTİ, 95 PUAN ALDI, ATANAMADI

Davutoğluna, polislik sınavından 95 puan alan kızının atanamadığını söyleyen bir yurttaş ile arasındaki geçen diyalog ise dikkat çekiciydi. Karslı bir yurttaş, Davutoğluna, Benim bir kız çocuğum ile oğlum üniversiteyi tamamlamış oldu. Benim kızım, polis olmak için müracaat etti. 95 puan aldı fakat atanamadı diye yakındı.

Davutoğlunun 95 puan aldı, giremedi. Nerede kızımız şimdi? şeklindeki sorusuna çaresiz baba, Köyde. Mülakatta, Erzincanda 95 puan aldı. Benim büyük oğlum da edebiyat mezunu, şuan boşta. 30 yaşlarında fakat benden fazlaca yaşlandı. Asla kimse de kulak asmıyor diyerek yanıtladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davuoğlu, Şundan dolayı onların kendi yakınları giriyor oralara. İnşallah bu mülakatı kaldıracağız biz. 95 alan direkt belirleme olacak dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.