Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yaşanan sıkıntıların farkındayız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Yozgat İl Başkanlığı tarafınca düzenlenen iftar programına katıldı. Burada partililere seslenen Oktay, artan fiyatlar sebebiyle yaşanmış olan sıkıntıların bilincinde olduklarını belirterek şöyleki konuştu:

* Hemen hemen Covid salgınının tesirleri tam anlamıyla geçmemişken bölgemizde yaşanmış olan insani trajediler sebebiyle artan fiyatların, sorunların farkındayız. Tümünün üstesinden gelmek de gene bizlerin çabasına bağlıdır. Bugün Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle besin arz güvenliği ciddi bir mesele. Aynı sebeple enerji fiyatlarında yükselişler, hayvansal ürünlerde artan talep söz mevzusu.

* Yaşanmış olan gelişmeler Yozgat’ın üretimini, ihracatını çoğaltmak için dirimsel fırsatlar sunuyor. Çiftçimizin, hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimizin, tecim erbabımızın yanındayız, yeter ki fırsatları görerek katma kıymet üretmek için adım atın. Bu yönde atacağınız her adım ülkemize ve şehirlerimize sayısız katkı olarak dönecektir.

*  Bakın biz ısrarla yerli ulusal müdafa diyoruz. Tüm sektörlerde yerlilik millilik diyoruz. Biz ısrarla Türkiye bir üretim üssüne dönüşecek, diyerek sanayicimizi desteklerken battık bittik diye gerçekleri çarpıtanlar art arda ihracat rekorları kırdığımızda köşesine çekiliyor.

BOŞ LAFLA, KURU GÜRÜLTÜYLE, ŞOVLA İŞİMİZ YOK

Oktay, besin ve fiyat artışı konusunu kapsamlı olarak ele aldıklarını ifade ederek, “Biz bugün de kalkınma diyoruz, illa yatırım illa üretim illa istihdam diyoruz. Milletimizin cebini, işini, aşını, ekmeğini düşünüyoruz. Besin ve fiyat artışları konusunu en kapsamlı ve uzun vadeli şekilde ele alıyoruz. Cumhur İttifakı ruhuyla biz bu şekilde ulusal bir savaşım verirken birileri gene kurumların kapısına dayanıp şov yapıyor. Benim Yozgatlı hemşehrilerim söz üretenle icraat üreten arasındaki farkı iyi bilir. Biz gene işimize sarılacağız, yeni yatırımlar, yeni icraatlar için çabalayacağız. Boş sözle, kuru gürültüyle, şovla, ekâbirlikle işimiz yok.” dedi.

BARIŞIN TESİS EDİLMESİ YÖNÜNDEKİ GAYRETLERİMİZ SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rusya ile Ukrayna içinde barışın tesis edilmesi için gayretlerini süreceğini belirterek şunları söylemiş oldu:

* Ne yaparsak gene milletimizle beraber, milletimiz için halletmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde, refahı artırarak, milletimizin geleceğine yönelen tehditleri bertaraf edecek ve Türkiye’yi hedeflerine ulaştırmak için tüm gücümüzle emek vermeyi sürdüreceğiz.

* Bölgemizde sulh ve istikrarın sağlanması için Rusya ve Ukrayna içinde barışın tesis edilmesi yönündeki gayretlerimiz de sürecek. Bu çatışmanın kazananı yoktur ve olmayacaktır. Adil bir sulh ise bölgede tüm tarafların yararınadır. Her iki tarafın da hakkını, hukukunu, hassasiyetlerini gözeten, adilane bir yaklaşımla diplomasiden yana olmaya devam edeceğiz. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir