Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlerle iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bununla beraber Bakan Akar ile Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki 3. Piyade Tümen Komutanlığı’na geldi. Terörle savaşım operasyonlarında büyük başarılar elde eden birliğe gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz tarafınca karşılanan Erdoğan, iftar için erbaş-er yemekhanesine geçti.

Yemekhaneye girişinde Mehmetçiği selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal Müdafa Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi ile okunan duanın arkasından askerlerle beraber karavanadan yiyecek yiyerek iftarını yapmış oldu.

Öte taraftan, Mehmetçiğe meydana getirilen sürpriz ziyaretin büyük bir hassasiyetle planlandığı öğrenildi. Günlük programında yer almayan ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Hususi Kalem Müdürü Hasan Doğan yer aldı. Ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı forsu yer edinen bir mont ve üstünde “Cumhurbaşkanı” yazan şapka takması dikkat çekti.

ERDOĞANI KARŞILARINDA GÖREN VATANDAŞLAR ŞAŞKINA DÖNDÜ

İftar sonrası birliğin faaliyetlerine ilişkin informasyon alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemen sonra Bakan Akar ve TSK komuta kademesi ile ilçe merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirmiş oldu. İpek Yolu Caddesi’ndeki bir pastaneyi de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılarında gören vatandaşlar kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

Pastanedeki vatandaşlarla tek tek söyleşi eden Erdoğan, 4 aylık Yağız Efe isminde bebeği de kucağına alarak sevmiş oldu. Ulusal Müdafa Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi ile bir süre pastanede oturarak gençlerle de söyleşi eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, pastanenin çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. (İHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.