Cudi Dağı’nda şehit olan teğmen toprağa verildi

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Cudi Dağı bölgesinde, 30 Nisanda icra edilen Eren Kuşatım-5 Operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken, operasyonda Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz ağır yaralanarak şehit düştü.

30 yaşındaki şehit için Yumurtalık ilçesine bağlı Hamzalı Mahallesinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Ziraat ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Adana Valisi Süleyman Elban, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şehir protokolü, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Şehit Akdeniz’in tek çocuk ve bekar olduğu öğrenilirken anne Armağan ve baba Hüseyin Akdeniz cenaze namazında güçlükle ayakta durabildi. Şehidin anası, Oğlum sen yerini beğenmişsin diyerek gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Hasan Çınar tarafınca öğle namazı sonrası kıldırılan cenaze namazı ile beraber şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı Bakan Asil, Bakan Kirişçi ve protokolün omuzlarında tekbirlerle mahalle mezarlığına götürüldü.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.