Covid-19 ile ilgili korkutan bulgu: Erkekte iktidarsızlık sebebi

Corona virüsü salgını bulaşmaya ve can almaya devam ederken, ABDnin elit gazetelerinden New York Times, dünyanın değişik bölgelerinde Covid-19un erkeklerde iktidarsızlığa sebebiyet verebileceğine dair bilimsel araştırmalar yapıldığını aktardı.

Covid-19 ile iktidarsızlık arasındaki bağ ile ilgili olarak Avrupa, Şimal ABD, Mısır, Türkiye, İran ve Taylandda da benzer araştırmalar yapıldığı kaydedilirken, gazete ABDdeki Miami Üniversitesinde yapılmış bir araştırmayı okurlarına aktardı.

YÜZDE 20 DAHA FAZLA

Miami Üniversitesindeki Desai Sethi Üroloji Enstitüsünde meydana getirilen araştırmada, corona virüsü bulaşıp bu hastalığı atlatan erkeklerde erektil disfonksiyon meydana gelme oranının yüzde 20 daha çok olduğu sonucu ortaya çıktı.

Meydana getirilen öteki araştırmalarda bu oranın daha yüksek olduğu belirtilirken araştırmada tarama sonuçlarının yanı sıra biyopsi neticeleri da gösterildi. Bilim adamları, corona virüsünün adam genital sistemine bulaşabileceği ve burada kalabileceği sonucuna vardı. Fakat buna karşılık bilim adamları iktidarsızlığın birçok faktörü bulunduğunu söylerken, Covid-19 ile iktidarsızlık arasındaki bağ için net bir sonuca varılması için hemen hemen erken bulunduğunu duyurdu.

Araştırmayı yürüten Dr. Justin Dubin, Adamların ereksiyonu insanların düşündüğünden daha karmaşıktır. Kan akışı, iyi bir hormon seviyesi önemlidir. Fakat bunun yanı sıra akıl sağlığının da iyi olması ve hem de cinsel yönden uyandırılmış da olmak gerek. Eğer bunlardan birinde mesele var ise, ereksiyon problemi yaşayabilirsiniz dedi.

Ereksiyon için sıhhatli damar ve kan akışına gereksinim olunduğunu belirten uzmanlar, corona virüsünün bu sisteme zarar verebileceğini de hatırlattı.

California Üniversitesinde görevli bilim insanı Dr. Mike Hsieh ise, Tüm damar sistemimiz bağlı bu yalnız penisle ilgili bir mesele değil. Bu semptomu gösterenler bir an ilkin doktora gitmeli dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir