Coronada son durum ne? Bakan Koca güncel verileri duyurdu

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu deklare etti. 26 Şubat verilerine nazaran, 421 bin 855 kontrol yapılmış oldu.

Son 24 saatte, 61 bin 764 yeni olay tespit edildi. Bugün 85 bin 552 şahıs de sağlığına kavuşurken corona sebebiyle 221 şahıs yaşamını yitirdi.

BAKAN KOCADAN AÇIKLAMA

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, %85’imiz ikinci doz aşımızı yaptırmış durumdayız. Bu oran, ciddi bir başarıdır. Hatırlatma dozu aşılarında ise mühim ihmaller var. Oysa hatırlatma dozu, geldiğimiz noktada önemini artırıyor. Zira dünya salgınla mücadelede ağırlığı aşıya vermeye başladı dedi.

Resim

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiyede en oldukca aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniyeyi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiyede minimum aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 25 Şubat verilerine nazaran, dün 453 bin 947 kontrol yapılmıştı. Dün, 71 bin 736 olay tespit edilirken, 266 şahıs yaşamını yitirmiş ve 90 bin 117 şahıs sağlığına kavuşmuştu.

Resim
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir