Corona virüsünden ölen öğretmen zorla işe çağırılmış

42 yaşındaki Donna Coleman, İngilteredeki Burnley Kolejinde çalışırken 14 Aralık 2020de corona virüsüne yakalandıktan sonrasında geçen yıl ocak ayında öldü.

Coleman, testte pozitif çıktıktan sonrasında bile, toplumsal mesafenin olmadığı ve havalandırmanın yetersiz olduğu bir ofiste öteki iki personelle beraber çalışıyordu.

Ek olarak kendi maskelerini ve el dezenfektanını getirmek mecburiyetinde bırakıldı ve hastalanmadan ilkin kız kardeşine, İşimden korkuyorum, içeri girmemeyi göze alamam. Personel odamızda 15 kişiyiz ve toplumsal mesafe uygulanmıyor dedi.

Ölümünün peşinden Sıhhat ve Güvenlik Yöneticisi (HSE) tarafınca meydana getirilen bir soruşturma, kolejin virüsün patlak vermesi esnasında personel ve talebe güvenliğini sağlamada başarısız bulunduğunu tespit etti.

NOEL PARTİSİ BİLE DÜZENLENMİŞ

Raporda, kolejdeki personelin Covid-19a yakalanırlarsa yakın temaslarını bildirmemeye teşvik edilmiş olduğu ortaya çıktı.

Üstelik Colemanın testlerinin pozitif çıkmasından dört gün sonrasında, tüm yasaklara karşın, tüm personel için Noel partisi de düzenlenmeye devam etti.

Colemanın ailesi dava açarken aileyi destekleyen Üniversite ve Kolej Birliği, okulun personel ve öğrencilerin yaşamını tehlikeye attığını söylemiş oldu.

Burnley Koleji mevzuyla ilgili bir yorum yapmadı.

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir