Cinsiyet değiştirme ameliyatından para profesör hayatının şokunu yaşadı

Tıp Fakültesi Hastanesi’nde cinsiyet değişikliği ameliyatı olup 25 yıl sonrasında yaşamına hanım olarak devam eden Ö.D.A., doktorun kendisinden bıçak parası aldığını iddia ederek, avukatı hekim hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

RÜŞVET ALMA SUÇU BELGELENDİRİLDİ

Hekim hakkında Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘irtikap’ iddiasıyla dava açıldı. Müşteki Ö.D.A. ifadesinde ameliyat harcamaları haricinde sanık profesörün kendisinden bıçak parası istediğini ve bu parayı doktorun banka hesabına yatırdığını iddia etti. Sanık Prof. Dr. H.T. de bilgisi haricinde hesabına para yatırıldığını belirterek, suçlamaları kabul etmedi. Müşteki Ö.D.A.nın avukatı Emine Sevil Koyuncu, rüşvet alma suçunun belgelendirilerek kanıtlama edildiğini beyan etti.

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Davanın karar duruşmasında cumhuriyet savcısı esas ile alakalı mütalaasını deklare etti. Mütalaada, banka dekontları ve ifadeler değerlendirildiğinde ‘rüşvet alma’ suçunun oluştuğu belirtilerek, Prof. Dr. H.T.’nin cezalandırılması talep edildi. Mahkeme heyeti, sanık Prof. Dr. H.T.’nin 3 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına ve 1 yıl 8 ay süre ile hak ve yetkilerini kullanmasının yasaklanmasına karar verdi.

Çocukluklarından beri kendini hanım olarak hissettiğini ve hekim nezaretinde tedavi görmeye başladığını özetleyen Ö.D.A. hastanede kendisine hanım olmasının mecburi hal bulunduğunu belirten rapor verilmesinin arkasından cinsiyet değişikliği ameliyatı olmak için Mersin 3. Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtığını ve istediği sonucu aldığını söyledi.

VÜCUDUNA KADINSAL UZUVLAR EKLENDİ

Hastanede meydana gelen cinsiyet değişikliği ameliyatının arkasından 25 yıl sonrasında yaşamına hanım olarak devam ettiğini ifade eden Ö.D.A. vücuduna kadınsal uzuvların da eklendiğini belirtti.

CİNSİYET DEĞİŞİKLİĞİ AMELİYATI HAYATIMI KABUSA DÖNDÜRDÜ

Ameliyatın arkasından, sıhhat problemleri ve ızdırap yaşadığına değinen mağdur Ö.D.A. hekim hakkında soruşturma açılması için şikayette bulunduğunu sadece hazırlanan bilirkişi raporu doğrultusunda ameliyata ilişkin soruşturma izni verilmediğini söylemiş oldu. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.