Çin’deki karantinalar Tesla çalışanlarını da vurdu: Evlerine gidemiyorlar

Bloomberg’in haberine gore, Tesla’nın Şanghay fabrikasında çalışanlar tesisin içinde uyuyor.

Çin’deki karantinalar Tesla çalışanlarını da vurdu: Evlerine gidemiyorlar

Çin’de geçtiğimiz haftalarda Covid-19 önlemleri kapsamında ikinci büyük kapanma yaşanmıştı. Son aşama kısıtlayıcı üç haftalık karantinanın arkasından üretim hattını çalıştırmada kesin olan Tesla’nın, virüsün yayılmasını engellemek için çalışanların öteki insanlarla etkileşimini engellemede kapalı döngü sistemi uyguladığı bildiriliyor.

Çalışanların kendilerini dış dünyadan korumak için uygulanan kapalı döngü sistemi, Şanghay yetkilileri tarafınca şehirdeki fabrikaların tekrardan faaliyetlerini başlatmasını sağlamak için teşvik edildi.

ÇALIŞANLARA FABRİKADA KALMALARI İÇİN UYKU TULUMU VERİLDİ

Bloomberg’in elde etmiş olduğu rapora gore de kapalı döngü sistemi kapsamında Tesla’nın Model 3 ve Model Y araçları üreten Şanghay fabrikasındaki çalışanların her birine bir uyku tulumu ve bir yatak verildi. Raporda, tesiste yurt binaları şeklinde uygun uyku tesisleri bulunmadığından, çalışanların işaretli bir alanda yerde uyumaları gerektiği belirtiliyor. Yiyecek tesisleri çalışanlar için halihazırda mevcutken, duş almaları ve eğlence için başka tesisler de kuruluyor.

Yapınak çalışanlarından bigün izinli olmak suretiyle haftanın altı günü günde 12 saat emek harcamaları isteniyor. Olağan dışı emek verme koşulları 1 Mayıs’a kadar sürecek.

Tesla’nın Şanghay fabrikası günde 2.000’den fazla elektrikli vasıta üretiyordu.

Şanghay’daki öteki fabrikalarla beraber Tesla da pandeminin yayılmaya başladığı 2020’nin başlarında tesisini birkaç haftalığına kapatmak mecburiyetinde bırakılmıştı.

Tesla, Apple'ı takip ediyor: Şarj kablolarını ek olarak satacak İlginizi Çekebilir Tesla, Apple’ı takip ediyor: Şarj kablolarını ek olarak satacak Tesla çip krizine rağmen rekor satış gerçekleştirdi İlginizi Çekebilir Tesla çip krizine karşın üstün dereceli satış gerçekleştirmiş oldu Elon Musk ve Twitter arasındaki savaş kızışıyor: Şarkılı gönderme, maaş ödememe... İlginizi Çekebilir Elon Musk ve Twitter arasındaki harp kızışıyor: Şarkılı gönderme, maaş ödememe…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.