Cinayet öncesi okey oynamışlar!

Vaka, geçen yıl 12 Aralıkta saat 13.30 sıralarında, Kepez ilçesi Aktoprak Mahallesinde meydana geldi. Ormanda gezintiye çıkan çocuklar, birinin yol kenarına yakın bölgede hareketsiz yattığını görünce polise haber verdi.

Gelen takımlar, 30- 35 yaşlarında adamın cesedi ile karşılaştı. Cesedin üstünden kimlik çıkmadı. Meydana getirilen araştırmada, başına taşla vurularak öldürülen kişiye ilişik cesedin, 3 çocuk babası İbrahim Denize ilişik olduğu belirlendi. Polisin vaka ile ilgili gözaltına almış olduğu Nurmehmet Halifeoğlu tutuklandı.

CİNAYET ÖNCESİ OYUN

Nurmehmet Halifeoğlu hakkında hazırlanan iddianame, Antalya 6ncı Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, sanık Halifeoğlu ile İbrahim Denizin 10 senedir tanıştığı, her ikisinin de inşaatlarda alçı ve boya işiyle uğraştığı belirtilerek, aralarında alacak-borç ilişkisi olduğu ifadeleri yer aldı.

İddianamede Halifeoğlunun, tefecilik yaptığını öne sürdüğü İbrahim Denizden 200 bin lira borç almış olduğu, borcun yarısını ödedikten sonrasında senedi iade etmesini istediği kaydedildi. İddianamede, vaka günü ikilinin senetle ilgili görüşmek suretiyle beraber Döşemealtı ilçesine gittiği, yiyecek yedikleri ve sanığa ilişik inşaatta okey oynadıkları açıklandı.

Nurmehmet Halifeoğlunun, İbrahim Denizi Kepez ilçesi Varsaktaki evine bırakmaya götürmüş olduğu sırada ormana girdikleri belirtilen iddianamede, sanığın senedi almak için aracı durdurduğu, konuştukları sırada Halifeoğlunun yerden almış olduğu taşla İbrahim Denizin başının arkasına vurmuş olduğu ifadeleri yer aldı.

ÖLDÜRÜP, TELEFONUNDAN MESAJ ATMIŞ

Orman kenarına düşen İbrahim Denizin cüzdan ve cep telefonunu alan sanığın, vaka yerinden kaçtığı kaydedilen iddianamede, başkalarıyla birlikteyken kaybolduğu hissini verebilmek için kendi telefonundan İbrahim Denizin telefonuna Ben gidiyorum, onlar seni getirsin mesajı gönderilmiş olduğu, maktulün telefonundan da Tamam yanıtını yazıldığı kaydedildi. Sanığın almış olduğu cüzdan ile cep telefonunu ise bilinmeyen bir yere attığı açıklandı.

KAMERA KAYITLARI İLE TESPİT

İkilinin, tüm günü birlikte geçirdikleri, aynı araçla yol alıp yiyecek yiyerek, oyun oynadıkları ve vaka yeri ormanda 1 saat kaldıklarının güvenlik kamera kayıtları ve şahit ifadeleriyle tespit edilmiş olduğu de kaydedildi. İddianamede ağırlaştırılmış yaşam boyu hapsi istenen Nurmehmet Halifeoğlunun yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.