Çimento kulesi çöktü! Büyük panik yaşandı

Tayvan’ın Kaoshiung şehrinde bulunan bir çimento kulesi çöktü. Yetkililer mahalli saati ile öğlen 15.40’da South East Çimento fabrikasının beton kulesinin planlanan yıkım alanının aksi yönüne çöktüğünü deklare etti. İlk belirlemelere nazaran yıkım öncesinde lüzumlu önlemlerin alınmadığı belirtilirken, kazaya sebebiyet verenlere 90 bin Tayvan doları (46 bin TL) ceza kesileceği açıklandı.

Kaoshiung Belediyesi emek harcama ofisinden meydana getirilen açıklamada, kazada sorumluluğu bulunanlara ortalama 30 ila 292 bin Tayvan doları cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Ek olarak aynı firmanın daha ilkin benzer bir yıkım sebebiyle sabıkası olduğu ve uygulanacak cezanın en üst seviyeye çekileceği vurgulandı.

ELEKTRİK HATTI HASAR GÖRDÜ

Çimento kulesinin çökmesiyle birlikte bölgede bulunan elektrik hattında zarar meydana geldi. Tayvan süratli tren hattının güneye olan tren seferleri uzun bir süre yapılamadı. Tainan ve Kaoshiung hattını etkileyen elektrik kesintisi sonrasında yolda kalan yolcular otobüslerle gidecekleri yere ulaştırıldı.

Kaoshiung Belediyesi’nden meydana getirilen açıklamada, kazanın olduğu alana 167 personel ve 47 vasıta göndermiş olduğu bildirildi. Vakada yüksek gerilim hattının hasar almış olduğu ve onarım işlemlerinin uzayacağı öğrenilirken, tren seferlerinin ne süre normale döneceği hakkında hemen hemen resmi izahat yapılmadı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir