Çığ altında kalan paletli kar aracındaki 5 işçiyi köylüler kurtardı

Vaka, saat 14.30 sıralarında ilçeye bağlı Kılıçkaya köyünde meydana geldi. Nöbet değişimi için Rüzgar Enerji Santrali (RES) şantiyesine gitmekte olan işçilerin taşındığı paletli kar aracının üstüne çığ düştü.

Çığ altında kalan paletli vasıta kara saplanırken, çevredeki köylüler, işçilerin yardımına koştu. Köylülerin emek harcaması sonucu, araçtaki 5 işçi, karla kaplı vasıta içinden çıkarıldı. Çığ altından kurtarılan işçilerin, sıhhat durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çığ riskinin devam etmiş olduğu bölgede bırakılan aracın, ondan sonra bulunmuş olduğu yerden çıkarılacağı açıklandı.

ÇIĞ ANI KAMERADA

Öte taraftan, bölgede yaşanmış olan çığ anı da köy sakinlerince cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüde; yamaçtan kopan kar hacminin aninden araca doğru sürüklendiği yer alırken, çevredeki bir kişinin kaç kaç geliyor söylediği duyuldu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.