CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’na seslendi: Çankaya sizi bekliyor

Van’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı’nın açılışında konuşan CHP Mahalli Yönetimlerden Görevli Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Zaman, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor, Çankaya sizi bekliyor sayın Genel Başkanım” dedi.

CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’na seslendi: Çankaya sizi bekliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Türkiye’deki tüm CHP’li Belediye Başkanları, üç gün sürecek “Belediye Başkanları Çalıştayı” için Van’da buluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlamış olan çalıştayın açılış konuşmasını CHP Mahalli Yönetimlerden Görevli Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun yapmış oldu.

Torun, iktidarın CHP’li belediyelerin çalışmalarını engellemek için elimden geleni yaptığını belirterek, “Bizim belediyelerimizin vatandaşa hizmetine mâni olamadılar ve bundan sonrasında da olamayacaklar. Halkın belediyeleri şikâyet etmeden, mazeret üretmeden, her türlü engeli halkla beraber aştılar ve aşmaya da devam edecekler” dedi.

“TÜM BASKILARA RAĞMEN HALKIN BELEDİYELERİ, İKTİDARA SOSYAL BELEDİYECİLŞİK DERSİ VERİYOR”

CHP Genel Başkanı Seyit Torun, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

*Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanlarımızla beraber, Van’da bulunmanın heyecanını yaşıyoruz.

*İktidarın tüm baskılarına karşın, şikâyet etmeden çalışan ve toplumsal devlet anlayışından kopan iktidara, toplumsal belediyeciliğin dersini veren belediye başkanlarımızla bir arada olmanın gururu içindeyiz.

*Aralık ayında Kayseri’de düzenlediğimiz çalıştaydan sonrasında CHP ailesine katılan yeni bir belediye başkanımız var.

*Antalya Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na bir kez daha, halkın belediyeleri arasına hoş geldiniz diyoruz.

*Ek olarak, kısa sürede, Bilecik Belediye Başkan Vekili olarak seçilen Melek Mızrak Subaşı da aramızda. Kendisine de bir kez daha hayırlı olsun diyoruz.

Torun, Van’da bir tek bir toplantı düzenlemeye gelmediklerini anlatarak, kentin problemlerine çözüm aradıklarınızda açıkladı. Torun, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Dün belediye başkanlarımız, Van’ın 13 ilçesinde sahaya çıktı. Vatandaşlarımızla buluştu, sorunları dinledi, çözüm önerilerini söyledi.

*Bugün de çalıştayımıza başlıyoruz. Çalıştayımızın ana gündemini yaklaşan seçimler olarak belirledik.”

“TÜM KAMU KAYNAKLARI BELEDİYELERİMİZE KAPATILMIŞ DURUMDA”

*Seçim çalışmalarımız anlatacağız. Ondan sonra belediye başkanlarımızı dinleyeceğiz. Ek olarak, alanında uzman adlardan de değerlendirmelerini alacağız.

*Çalıştayımızda, belediyelerimizin üç senelik hizmet sürecini ve önümüzdeki iki yılda yapılması gerekenleri de ele alacağız.

*Yakın siyasal tarihimizin en mühim dönüm noktalarından olan 2019 mahalli seçimlerinin üstünden 3 yıl geçti.

*3 yılda belediyelerimiz oldukca büyük adaletsizliklere maruz kaldı ve bu haksızlıklar da artarak devam ediyor.

*Şu anda, tüm kamu kaynakları, belediyelerimize kapatılmıştır. Belediyelerimize kaynak elde eden tüm kurumlarda, büyük bir partizanlık yargı sürmektedir.

*Belediyelerimizden hizmet bekleyen milyonların hakkı olan kaynaklar, sırf CHP’li belediye diye kesilmektedir.

“HALKIN BELEDİYELERİ MAZERET ÜRETMEDEN HER TÜRLÜ ENGELİ HALKLA BİRLİKTE AŞACAK”

Siyasal iktidarın seçimde kazanamadığı ve hizmetlerine engel olamadığı belediyeleri karalamak için masa başı idrak operasyonlarına başlattığını tekrarlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, şu şekilde konuştu:

*Belediyelerimiz, her gün haksız hukuksuz soruşturmalarla muhatap olmaktadır. Talimatlı müfettişler her gün belediyelerimizin kapısındadır.

*Belediyelerimizde kabahat arayıp da bulamayanlar artık düzmece suçlar uydurmanın acizliğine düşmüştür. İşte bizim belediyelerimiz tüm bu zorluklar içinde zamanı bir hizmet mücadelesi vermektedir.

*Van’dan tüm belediye başkanlarımızla beraber bir kez daha sesleniyoruz; onlar ne yaparsa yapsınlar, bizim belediyelerimizin vatandaşlarına hizmetine engel olamadılar ve bundan sonrasında da asla engel olamayacaklar.

*Halkın belediyeleri; yakınma etmeden, mazeret üretmeden, her türlü engeli halkla beraber aşacaklar ve aşmaya da devam edecekler.

“ZALİM NE KADAR PERVASIZ OLURSA OLSUN, YİNE ZULMÜ BİZ YIKARIZ”

Derin yoksulluk ve adaletsizliğin ülkenin her köşesini sardığını özetleyen Torun, konuşmasına şu şekilde devam etti:

*Sadece biliyoruz ki milletimiz çaresiz değildir. Biz, ‘milletin istiklalini gene milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ diyen bir neslin çocuklarıyız.

*Şairin söylediği şeklinde; ‘Zalim ne kadar pervasız olursa olsun, gene zulmü biz yıkarız, yerin altına de atsalar bizi, yer küresini patlatır çıkarız.’ CHP ailesi olarak gelecekten umutluyuz.

*Bundan dolayı biliyoruz ki; eğer bu ülkede, kendi halkına sırtını dönen bir iktidar var ise, elektriği kesilen milyonlar için karanlıkta kalan bir önder vardır. Eğer bu ülkede, adaleti cerh eden bir iktidar var ise, hakkaniyet için ayakları kanayarak günlerce yürüyen bir önder vardır.

*Ve hatta ülkesini terk edip kaçmaya niyetlenen bir iktidar var ise bu ülkede, ‘Bizim başka memleketimiz yok, hiçbir yere gitmiyoruz.

*Bu devleti beraber ayağa kaldıracağız’ diyen bir önder vardır. Biliyoruz, her firavunun bir Musa’sı vardır.

“YOLUNUZ YOLUMUZDUR, ÇANKAYA SİZİ BEKLİYOR SAYIN GENEL BAŞKANIM”

Konuşmasının son bölümünde Kılıçdaroğlu’na seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, konuşmasını şu sözlerle tamamlamış oldu:

*Ülkemiz için yola çıktınız. Buradan bir kez daha vurguluyoruz ki; beldesinden büyükşehrine kadar, tüm belediye başkanlarımızla beraber yanınızdayız sayın Genel Başkanım. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol, umudun yoludur. Umudun yolu olacaktır.

*Biliyoruz ki artık umutsuzluk kaçıyor türkülerimizden. Milletin sesini duyuyoruz. Artık değişiklik rüzgârları, fırtınaya dönüşüyor.

*Görüyoruz, kısa çöpün, uzun çöpten hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın.

*Zaman, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor, Çankaya sizi bekliyor sayın Genel Başkanım.

BEDİRHANOĞLU: BU KENTİN KADERİNİ HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRİRİZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve belediye başkanlarını kürsüden selamlayan Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ise yapmış olduğu kıs konuşmada şunları söylemiş oldu:

*Kentimize hoş geldiniz, onur verdiniz. Sizi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah katkılarınız olur bu kente. Bu kentin kaderini değiştirirsiniz. Bu kentin kaderini hep birlikte değiştiririz.

CHP'nin çalıştayı öncesi bayrak ve afiş gerginliği İlginizi Çekebilir CHP’nin çalıştayı öncesi bayrak ve poster gerginliği

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir