CHP’li Tanal o videoyu paylaştı: Hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Dün gözaltına alınan 17 koyunun sahibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye hayvanlarının özgür bırakılması için yayınladığı videoyu paylaşan Tanal, bu kez de koyunların Gümüşsuyu Gözaltı Birimi’ndeki parmaklıklar arkasındaki görüntülerini ve anneleri olmadığı için meleşen kuzuların koşuşturmalarını paylaştı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Asla mi vicdanınız sızlamadı? Koyunları özgür bırakın” çağrısında bulunmuş oldu.

YALVARIYORUM ANNELERİNİ BIRAKIN

Anneleri üç gündür gözaltında olduğundan meleyerek dolanan kuzuların görüntülerini paylaşan koyunları gözaltına alınan yurttaş,

”Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Bu kuzular annelerine ağlıyor. Tanrı için, peygamber için. Bu kuzuların analarını bırakmanızı rica ediyorum. Bu kuzular anasız dayanamaz. Vicdanlarınıza sesleniyorum. Bu kuzuların suçu nedir?

Anaları meraya gitti. Ot, ot. Ottan başka bir şey yok. Analarından ayrı kaldılar iki gün. Sizlere yalvarıyorum. Kuzularımın analarını getirin bırakın” diye yalvardı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.