CHP’li Özel, emekli ikramiyesinin artırılması için destek istedi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, dün TBMM Başkanlığına sundukları Toplumsal Sigortalar ve Genel Sıhhat Sigortası Kanununda Değişim Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

HER EMEKLİ 4250 TL İKRAMİYE ALMALI

Teklifte, emeklilerin bayram ikramiyelerinin 1100 TLden asgari ücret seviyesine çıkartılmasının yer aldığını belirten Hususi, Biz CHP olarak dün Meclis Başkanlığına verdiğimiz kanun teklifiyle ilgili Plan Bütçe Komisyonunu toplantıya çağırıyoruz. Emekliye iki bayramda birer maaş ikramiye istiyoruz. Fakat azca maaş alana azca, fazlaca maaş alan fazlaca olmasın diye o maaşı asgari ücret olarak belirliyoruz. Her emekli 4 bin 250 lira ikramiye almalıdır. Tüm siyasal partilere çağrımızı buradan bir kez daha yineliyoruz dedi.

Sadece iktidarın emekli ikramiyesini bu seviyeye çıkarmayacağını ifade eden Hususi, Bir ihtimal bu 1100 TLyi birazcık artırma yoluna gideceklerdir fakat emeklilere birer asgari ücretin verilmesi en azından yangını birazcık söndürür diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir