CHP’li belediyede en düşük maaş 5 bin 250 lira oldu

Konyaaltı Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde, Başkan CHPli Semih Esen’in talimatıyla belediye şirketlerinde çalışan personellerin maaşlarına 500’er liralık seyyanen zam yapılmıştı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 5 BİN 250 TL OLDU

Belediye çalışanlarının doğal olarak oldukları toplu iş sözleşmelerine, Belediye İş ve Güvenlik İş sendikaları ile görüşmeler gerçekleştirerek meydana getirilen ek protokollerden sonrasında, en düşük maaş 5 bin 250 TL’ye yükseltildi. Gene Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla, belediye şirketlerinde çalışan personelin yanı sıra, sözleşmeli personeller için de 500’er liralık maaş iyileştirmesi Konyaaltı Belediyesi Haziran ayı meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

MESAİ ARKADAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

Türkiye’nin ekonomik açıdan zor bir dönemden geçtiğini, vatandaşların ve kurumlarının da aynı seviyede bu durumdan etkilendiğini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, imkanları dahilinde belediye personelini yüksek enflasyona ezdirmemek için ellerinden geleni yaptıklarını söylemiş oldu. Esen, ‘’Bu amaçla belediye çalışanlarımızın doğal olarak oldukları toplu iş sözleşmelerine, bağlı bulundukları sendikalarla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucunda, ek protokoller yaparak 500’er TL seyyanen zam yaptık. Böylelikle belediye çalışanlarımızın aldıkları en düşük tutarı 5 bin 250 TL’ye yükselttik. Belediye çalışanlarına yaptığımız artıştan sonrasında, sözleşmeli personellerimizin maaşlarında da meclisimizin onayıyla aynı oranda artış gerçekleştirdik. Mesai arkadaşlarımıza hayırlı olsun, güzel günlerde harcasınlar’’ dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.