CHP’li belediye 400 dönüm araziye nohut ekti

Türkiyenin besin krizi ile karşı karşıya bulunduğunu ve gelecek günlerde besin ihtiyacının daha da artacağını vurgulan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, belediyeye ilişik boş ve tarıma uygun arazilere nohut ekimi gerçekleştirmiş oldu.

Üretime ve çiftçiye destek vermek amacıyla daha ilkin besin işleme, süt ve et entegre tesisi için yapınak satın alan Başkan Ekicioğlu, ortalama 400 dönüm araziye nohut ekildiğini deklare etti.

FABRİKA YAKINDA FAALİYETE GEÇECEK

Ekicioğlu, gıdaya olan gereksinim ve önemin her geçen gün daha da arttığına değinerek, Kırşehir’de 1970li yıllarda işçi emekleriyle oluşturulan bir yapınak seneler sonrasında belediyemiz girişimi ile kamuya kazandırıldı. Ortalama 195 dönüm olan arazide Et Entegre, Bakliyat Paketleme ve Süt Ürünleri tesisinin oluşturulması için çalışıyoruz. Böylece kentimizde hatta çevre illerde hayvancılık ve ziraat artacak. Fazlaca sayıda şahıs de istihdam edilecek dedi.

400 DÖNÜM ARAZİ EKİLDİ

Belediyenin boş duran ve tarımsal özelliği olan arazilerini tespit ederek üretime kazandırmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Ekicioğlu, Ortalama 400 dönüm arazi sürüldü ve ekimi yapılmış oldu. Nohut üretimi yapacağız. Bu alanlar fazlaca verimli ve bire bin verecek topraklar. Bu ekim, umudumuzu da yeşertecek bununla beraber. Üreteceğimiz nohudun alıcıları da hazır diye konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.