CHP’li belediye 10 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek ulaştırdı

İyilik Hareketi projesine bu yıl 50 restoran dahil olurken, hayırseverler Ramazan süresince 408 bin liralık bağışta bulunmuş oldu.

İlçedeki esnafa da destek amaçlı projede hayırseverler direkt gereksinim sahibine ulaşmak yerine sisteme iftarlık yiyecek siparişleri veriyor.

Bu siparişler Ramazan öncesi belirlenen gereksinim sahibi ailelere iftar saatlerinde ulaştırılıyor.

ESNAF ZEHRA NAZLIER: BİZİM İÇİN CAN SUYU OLDU

Üç senedir devam eden iyilik hareketi projesine ilk kez dahil bulunduğunu söyleyen işletmeci Zehra Nazlıer, “Syilik hareketini toplumsal medyada görerek müracaat ettim. Daha önceki yıllardan takip ediyordum fakat bu yıl ilk kez katıldık. Pandemi süreci yaşayan biz ufak esnaf için inanılmaz derecede can suyu oldu. Doğal olarak her evde bir öykü vardır. Bir evden bahsettiler. Tek gözlü bir ev, bir karı, bir çocuk. Bu hikayeden oldukca etkilendik. Iyi mi yardım edebiliriz düşüncesine kapıldık. Biz bu işe devam edeceğiz” diye konuştu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise; “İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize bu yılki Ramazan ayında da hayırseverler aracılığı ile sıcak iftar yiyeceklerini evlerine ulaştırıyoruz. Bu Ramazan ayında bugüne dek 10 bin 26 gereksinim sahibi hemşehrimize iftar yiyeceklerini ulaştırdık” ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir