CHP’li Aytekin: AKP, köyün merasına cezaevi yapacak

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin yapmış olduğu açıklamada AKP iktidarının, Balıkesirin İvrindi ilçesi Gökçeyazı Mahallesinde, mera vasfındaki ortalama bir milyon metrekarelik alana açık cezaevi yapmayı planladığını öne sürdü.

AKP KAYNAKLARI KURUTMA KONUSUNDA KARARLI

Aytekin, Ülkede ziraat krizi yaşanırken, hayvan varlığında ciddi azalma varken, yurtdışından yem ve saman ithal edilirken, AKP eldeki kaynakları kurutma mevzusunda kararlılığını sürdürüyor. Şimdi de İvrindi Gökçeyazı’nın merasına cezaevi yapmayı düşünerek, üretimi tamamen ortadan kaldırmak istiyor.” dedi.

ARSIZ KÜSTAHLIĞINI ŞİMDİDE KÖYLÜNÜN MERASINA GÖZ DİKEREK GÖSTERMEK İSTİYOR

Ziraat politikasını perişan eden, ülkeyi tarihsel bir krize sokan bu iktidar, arsız küstahlığını şimdi de köylünün merasına göz dikerek göstermek istemektedir diyen Aytekin, AKP’nin plansız programsız işleri bu sefer İvrindi’de karşımıza çıktı. Ağılüstü mevkiinde yer edinen toplam 925 bin metrekarelik mera vasıflarındaki taşınmazların, vasıflarının değişilerek açık cezaevi yapılması mevzusunda projelendirmelerin başladığı ifade edildi. Köy muhtarlarının ve yörede yaşayan sakinlerin isyan etmiş olduğu bu durum, AKP’nin vatandaşı çaresiz bırakmasının yeni bir örneği oldu. 8 binden fazla hayvan varlığına haiz Gökçeyazı’nın merasını elinden alıp, buraya cezaevi yapmak hangi aklın ürünüdür idrak etmek olanaksız ifadelerini kullandı.

BALIKESİRİ YOKLUĞA TERKETMEK DEMEKTİR

Köylüyü ve hayvancılığı mağdur etmenin Balıkesir şeklinde bir yerleşim yerini yokluğa terk etmek bulunduğunu ifade eden Aytekin, sözlerini şöyleki tamamladı:

Ülkenin meralarında ciddi azalma varken, mevcut haliyle üreticiler zorlanırken, bir de tutup bu meraların vasfını değiştirip köylüyü, hayvancıyı mağdur etmek ve Balıkesir şeklinde hayvancılık faaliyetleriyle geçimini sürdüren bir yerleşim yerini yokluğa terk etmek anlamına gelir.

*İvrindi Gökçeyazı’lı hemşehrilerimiz imzalarını biriktirerek ilgili bölgelere mevzuyu taşımışlardır. Toplanacak Mera Komisyonunun kararının köylüyü ve hayvancılığı korumak olması icap ettiğini umuyoruz. Aksi halde bu mevzu telafisi mümkün olmayan hatalara sebebiyet verecektir. Halka karşın hiçbir şey yapılamayacağını AKP’lilerin öğrenmesi gerekmektedir. Kendilerini bu yanlıştan dönmeye çağrı ediyoruz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.