CHP’den Süleyman Soylu’nun sözlerine peş peşe sert yanıt

Jandarma Genel Komutanlığı’nın göç paylaşımını Bu, şiirlerle romantize edilecek bir sorun değildir şeklinde eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Göç İdaresinden buluşma talep edeceğini açıklamış ve göç sorunuyla ilgili 3 sual yöneltmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Asil, CHP lideri Kılıçdaroğluna Kılıçdaroğlu her zamanki şeklinde saçmalamış gene. Ömrü saçmalamakla devam ediyor diye cevap vermişti.

SOYLU YİNE ARSIZCA İFTİRALARINA DEVAM EDİYOR

CHPli yöneticiler, Soylunun açıklamalarına cevap verdi. O yanıtlardan bazıları şu şekilde:

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Ey Atama İçişleri Bakanı! On parmağında on kara her insana bulaştırmayı bırak, Genel Başkanımız 3 sual sordu. Laga luga etmeden yanıt ver. Daha ilkin ortaya attığın zırva iddiaları da ispatla. İspatlamaman halinde iyi mi anılacağını biliyorsun.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Asil gene arsızca iftiralarına devam ediyor. Ey Asil; Genel Başkanımız SGKda tek bir yanlış hukuksuz iş yapmadı. Fakat senin bakanlığında uyuşturucudan insan kaçakçılığına, hırsızlıktan tescilli sahtekarlığa kadar her türlü suça bulaşıldı, devletin imajı karalandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi: HADSİZ Kabahat İşleri Bakanı Genel Başkanımızın zerre kusuru olsa yargı elinizde, yönetim elinizde 1000 kez çıkarırdınız 20 yılda. Fakat bakanlığı devrederken göreceğim seni korkudan dizlerin titreyecek Bu güzel ülkeye ve insanlarına yaptıklarının hesabını tek tek soracağız senden!

UNUTMA YARINA KALIR AMA ASLA YANINA KALMAZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: Hadsiz Kabahat İçişleri Bakanı kanla kurulan ülkenin sınırlarını yolgeçen hanına çevirdin. Kadim devleti mafya bozuntularına, kara para aklayıcılara, uyuşturucu tacirlerine kol kanat gerer hale getirdin. Unutma yarına kalır fakat asla yanına kalmaz.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Bırak zırvalamayı, terbiyesizliği. Sayın Genel Başkanımız 3 tane sual sordu çamura yatma. Sınırlarızın delik deşik edilmesine göz yuman o kurumlar sana bağlı. Ya cevap ver işini yap ya da çekilme et!

CHP Ankara Milletvekili Murat Buyruk: Sayın Genel Başkanımız millet adına sınırlarımızın iyi mi kevgire çevrildiğini soruyor. Mesuliyet makamındaki Süleyman Asil suçüstü yakalanmış her suçlu şeklinde yanıt vermek yerine karacılık atarak kurtulma telaşında. Ne yapmış olursanız yapın hesap vereceksiniz!

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.