CHP’den ‘6’lı masa’ açıklaması

CHPli Altay, Mecliste düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Altay, TBMMnin Ramazan Bayramı sebebiyle 10 Mayıs Salı gününe kadar çalışmalarına ara verdiği hatırlatarak, Doğal büyük beklenti vardı. Emekli ikramiyesi artacak diye beklenti içine giren emeklilerimizin umudu askıda kaldı. Asgari ücret güncellensin umudu askıda kaldı. Doktorlar ve sıhhat çalışanlarının ekonomik iyileştirmesi askıda kaldı. Bayramdan ilkin bunlar halledilmeliydi dedi.

SEN ORADAN KALK

Altay, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlunun, 2022 yılının 2nci Enflasyon Raporu Bilgilendirme Toplantısında yapmış olduğu konuşmaya değinerek, Bugün beyefendi 2022 Nisanında, 2022 enflasyon tahminini senelik yüzde 42,8e revize etti. Dünyada enflasyon tahmini 3 ayda 20 puan, kısaca yüzde 85 oranında değişen başka bir Merkez Bankası yok. Merkez Bankası Başkanına bir tavsiyede bulunalım; bence sen oradan kalk; Meteoroloji Genel Müdürlüğüne git, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yetişim yap diye konuştu.

6LI MASADA SORUN YOK

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altay, DEVA Partisinin seçim sonucu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

* 27nci Dönem Milletvekili Seçimi oy pusulasında Cumhur İttifakı var; AK Parti, MHP bir sütun içinde. İttifaksız seçime girenler var. Ve Millet İttifakı var; CHP, Mutluluk Partisi, İYİ Parti.

* Önümüzdeki seçimde Millet İttifakı sütunundaki parti sayısı artabilir. Sayın Babacanın da söylediği bu; İttifaktan ayrılıyorum demiyor, müstakil gireceğim seçime diyor. Burada bu kadar kafa karıştıracak bir şey bulunduğunu zannetmiyorum.

* Hem Bahçeli, hem Erdoğan 6lı masa yıkılsın diye oldukça uğraşıyor. Bu 6lı masa da sanıyorum Seyahat şeklinde Erdoğan bakımından ve daha oldukça Bahçeli bakımından bir paranoyaya dönüşmeye başladı. Bir korkunun işaretidir. Bu doğru işler yaptığımızın işaretidir.

* 6lı masada asla fakat hiçbir mesele yok. Bugün sayın Temel Karamollaoğlu açıklamasında, seçim zamanı açıklanmış olduğu gün, adayımızı açıklayacağız dedi. Nokta. Ben bir sual sorayım o vakit; Bahçeli adayım Erdoğan dedi bugün. Erdoğan, senin adayın kim? DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir